SZĽH zmenil pred novou sezónou pravidlá Tipsport Ligy, odôvodňuje ich takto

Víťazný rituál hráčov po stretnutí HC Slovan - Dinamo Riga.
Zdroj: TASR

Novinky dávajú bratislavskému Slovanu možnosť splniť načas všetky podmienky pre štart v súťaži.

Aj napriek tomu, že bratislavský Slovan nevyplatil do 30. júna hráčom všetky podlžnosti, možno ho predsa len uvidíme v Tipsport Lige.

Ako informuje SME, Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja (VV SZĽH) nečakane zmenil licenčné pravidlá.

Na základe toho majú belasí ďalší čas na vyrovnanie dlhov, ktoré sa spočiatku pohybovali na úrovni troch miliónov eur. Následne sa klub s niektorými hráčmi dohodol na splátkových kalendároch.

Účasť klubu z hlavného mesta neodobrila začiatkom júla doterajšia strešná organizácia ligy Pro-Hokej, ktorý však už od 1. júna túto funkciu nemá.

SZĽH vydalo vo štvrtok stanovisko, v ktorom tvrdí, že všetky kluby museli do 30.6. zaslať súpis záväzkov, ktoré majú. V prípade, ak kluby uvedú, že majú záväzky, do 7.8. sú povinné informovať riadiaci orgán súťaže o ich plnení.

VV SZĽH bude následne rozhodovať o tom, či akceptuje alebo neakceptuje splnenie podmienok na udelenie licencie.

Taktiež sa zvýšil najvyšší počet licencií, ktoré zväz môže vydať pre extraligu z 12 na 13 mužstiev. "V tomto roku sa do súťaže extraligy seniorov totiž prihlásilo 13 družstiev. Počet licencíi sa preto formálne zvýšil na 13, to však neznamená, že všetkým bude udelená licencia na štart v súťaži," znie v stanovisku SZĽH.

Zmenou je aj lehota na stanovenie modelu súťaže na príslušnú sezónu. Pôvodne to bolo „najneskôr dva mesiace pred začiatkom príslušnej súťaže", po novom ide o „spravidla 30 dní pred začiatkom príslušnej súťaže".

Na to, aby Slovan dostal licenciu, potrebuje splniť svoje povinnosti. Klub má ešte dva týždne na to, aby sa dohodol s hráčmi na urovnaní výplat tak, aby s nimi nemeškal viac než tri mesiace.

Belasí nemusia dostať licenciu ani v prípade, že bratislavský okresný súd začne proti klubu konkurzné konanie. Návrh na vyhlásenie bankrotu podali šiesti hráči, nateraz nie je rozhodnutie súdu známe.

BRATISLAVA/rd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.