Ozbrojenci napadli hviezdu Arsenalu Mesuta Özila, hrdinsky sa zachoval jeho spoluhráč

Marek Mašlonka z Michaloviec na štarte prípravy pred novou sezónou Tipsport ligy.
Zdroj: Reprofoto: YouTube/Guardian Football

Nejde o prvý prípad, počas ktorého došlo k útoku na futbalistov.

Futbalisti londýnskeho Arsenalu Mesut Özil a Sead Kolašinac sa vo štvrtok stali terčmi útoku ozbrojeného gangu. Obom hráčom sa ale nakoniec podarilo vyviaznuť z incidentu bez zranení. Píše BBC .

Gang na motorkách najskôr prenasledoval Özilovo vozidlo. Podľa informácií médií mali útočníci nože. Keď sa následne pokúsili dostať do jeho mercedesu, z miesta spolujazdca vyliezol bosniansky obranca Kolašinac a útočníkom sa postavil do cesty.

„Prijali sme hlásenie, že sa útočníci na motorkách pokúsili okradnúť vodiča automobilu," hovorí hovorca londýnskej mestskej polície.

Obom futbalistom sa podarilo bez zranení utiecť do neďalekej reštaurácie. Že sú obaja v poriadku, potvrdil aj ich zamestnávateľ. „Sme s hráčmi v kontakte a obaja sú v poriadku," znie v tlačovej správe „The Gunners".


Zdroj: YouTube/Guardian Football

Nejde o prvý prípad, počas ktorého došlo k útoku na futbalistov. V roku 2012 pištoľou ohrozovali útočníci talianskeho reprezentanta a hráča Juventusu Leonarda Bonnuciho.

Omnoho horšie skončil niekdajší paraguajský hráč Salvador Cabaňas. Pri potýčke v mexickom bare ho postrelili do hlavy. „Zarábaš veľa peňazí a berieš ich do Paraguaja. Dnes je to tvoj posledný deň. Zomrieš," povedali Cabaňasovi tesne pred osudným výstrelom.

Guľka mu uviazla v hlave a jej vytiahnutie by bolo pre lekárov príliš komplikované. Preto ju má stále v hlave. Aj napriek tomu sa k futbalu vrátil, hoci už len na amatérskej úrovni.

Negatívnu skúsenosť má aj niekdajší anglický reprezentant Andy Carroll. Robustného zakončovateľa v roku 2016 zbraňou ohrozovali na ceste domov z tréningu počas jeho pôsobenia v londýnskom West Hame.

LONDÝN/rd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti