Schumacherov stav sa lepší, slová jeho blízkeho priateľa sú toho jasným dôkazom

Michael Schumacher a Jean Todt
Zdroj: TASR

Sedemnásobný šampión Formuly 1 sa spamätáva z pádu na lyžiach, pri ktorom si vážne poranil hlavu.

Priaznivci F1 a predovšetkým legendy kráľovnej motošportu Michaela Schumachera si zrejme vydýchnu.

Jeden z najlepších jazdcov histórie sa čoraz lepšie zotavuje z následkov pádu na lyžiach spred viac ako piatich rokov.

Uviedol to Jean Todt, niekdajší šéf stajne Ferrari, v drese ktorého získal nemecký fenomén päť majstrovských titulov (predtým sa stal dvakrát majstrom sveta vo farbách Benettonu).

Dnes 73-ročný Francúz je Schumacherov veľmi blízky priateľ a jeden z mála, ktorý je s ním aj v osobnom kontakte.

V rozhovore pre rozhlasovú stanicu Radio Monte Carlo, ktorého časť citovalo Daily Mail, uviedol, že „robí pokroky". „Vždy som opatrný s takýmito tvrdeniami, ale je to pravda," hovorí.

Todt naznačil aj trochu viac. „Michael je v najlepších rukách. V jeho dome sa o neho dôkladne starajú. Nevzdáva sa, stále bojuje zo všetkých síl, rovnako, ako jeho rodina. Naše priateľstvo už, samozrejme, nie je také, aké bolo kedysi. Je to len pre to, že sa nedá až tak medzi nami komunikovať," spresnila taktiež legendárna postava formuly.

Schumacher, rodák z Hürthu, sa tretieho januára dožil okrúhlych narodenín - 50 rokov. Osudný okamih sa stal v decembri 2013, keď spadol hlavou na skalu počas lyžovačky vo francúzskych Alpách.

Pri páde utrpel ťažké poranenia hlavy a museli ho uspať. Podľa lekárov bol vôbec zázrak, že prežil. Odvtedy sa na verejnosti neobjavil.

Štyri mesiace po nehode ho začali prebúdzať, podarilo sa to v júni 2014. Po presune na kliniku ho v septembri toho istého roka previezli do domácej liečby.

Meno Schumacher z F1 nevymizlo, v organizácii Ferrari pôsobí aj Michaelov 20-ročný syn Mick. Ten je aktuálne členom tamojšej jazdeckej akadémie.

BERLÍN/rd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.