Šport

Cibulková na Floride pracuje na forhende

Dominika Cibulková zarazáva na Floride
Zdroj: facebook.com/Dominika Cibulková

A skúša aj nové rakety.

Tenistka Dominika Cibulková už tretí týždeň zarezáva na sústredení na Floride. Zverenka trénera Mateja Liptáka okrem tréningov pod drobnohľadom fedcupového kapitána v týchto dňoch skúša aj nové rakety Dunlop.

Zdroj: facebook.com/Dominika Cibulková
Cibulkovej tréningový program sa skladá z viacerých cyklov. „Tri dni makám, potom mám deň voľno, ďalej tri dni makám, potom mám pol dňa voľno. Niekedy to vyjde tak, že v nedeľu trénujem a mám v jeden deň dvakrát tenis a dvakrát kondičku. V tenisovom tréningu pracujeme na forhende, aby som sa vedela v obrannej pozícii dobre brániť. A potom trénujem moju klasickú hru, drilovačky," povedala Cibulková pre svoju oficiálnu webovú stránku domicibulkova.com.

Na Floride sa Cibulková pokúša pri testovaní nájsť raketu Dunlop, s ktorou by bola ešte spokojnejšia.

„Skúšam ten istý model od Dunlopu, ale možno dlhšiu raketu alebo inú váhu. Mali sme k dispozícii dva druhy, o pol centimeter aj centimeter dlhšie. Centimeter je už dosť veľký rozdiel, cítila som to. Ešte uvidíme, možno skúsim ísť vlastnou zlatou strednou cestou. Možno vyskúšam dlhšiu o 7 mm, ktorú mi majú teraz poslať. Verím, že nájdem správnu raketu, Dunlop na tom dobre pracuje. Dávam im presné informácie, ako sa mi s ňou hrá a oni potom na to reagujú," dodala naša jednotka.

Dobrá spoločnosť našej Domi

Cibulková nie je na Floride zďaleka sama, pripravujú sa tam aj Češka Lucie Šafářová, Američanky Varvara Lepchenková, Madison Keysová, Jamie Hamptonová či Kazaška Galina Voskobojevová.

„Je tu veľmi veľa báb. Na budúci týždeň mám tak vybukované, že som musela odmietnuť niektoré sparingy. Počasie je úplne úžasné, len prvý týždeň bolo zamračené a viac pršalo. Vtedy nám to ohrozilo len dva tréningy. Občas zafúka, ale to je normálne. Máme 28 stupňov, je to ideálne. Kondičný tréning som robila s Róbertom Bérešom, ktorý trénuje aj hokejový Slovan. No po dvoch týždňoch musel odísť a prišiel jeho kolega," zakončila Cibulková

Na Slovensko sa vráti na Slovensko 19. decembra. Po vianočných sviatkoch 26. decembra odlieta na turnaje do Austrálie.

FLORIDA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.