Nevídaná kuriozita: Zápas na juhu Slovenska sa neodohral pre chýbajúce lopty

Auto v rieke.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Incidentom sa teraz budú zaoberať príslušné komisie oblastného futbalového zväzu.

Namiesto príjemného futbalového zážitku poriadne faux pas. Futbalový zápas v Ipeľskom Sokolci sa skončil naozaj kuriózne. Rozhodca musel stretnutie ukončiť ešte pred tým, ako sa začalo.

Na ihrisku v Ipeľskom Sokolci mali odohrať zápas mužstvá zo Šaroviec a Mýtnych Ludán. Bez futbalovej lopty sa to ale nedá.

Hoci zápas mal byť na štadióne v Ipeľskom Sokolci, Šarovčania boli organizátormi podujatia. Na domácom ihrisku v Šarovciach im totiž dočasne zakázali hrať pre napadnutie hráča divákom v jednom z predošlých duelov.

Šarovce ako organizátor zápasu mali podľa pravidiel zohnať na zápas aj futbalovú loptu. Predseda klubu na to však zabudol.

Vraj ho rozhodilo, že nevedel zohnať kompletnú futbalovú jedenástku, ale iba deväť hráčov. Nielenže prišli na zápas neskoro, ale aj bez lopty. Dúfali, že lopty im aspoň požičajú miestni futbalisti. No aj v tom mali smolu.

Incidentom sa teraz budú zaoberať príslušné komisie oblastného futbalového zväzu. A hoci je to skôr úsmevná príhoda, za chýbajúcu loptu hrozí disciplinárny trest.

Trapas, o ktorý sa postarala chýbajúca lopta, je teraz hitom internetu, kde udalosť komentuje množstvo futbalových fanúšikov. Na niečo podobné si totiž nespomínajú.

Viac v reportáži Karola Mindáka


ŠAROVCE/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti