Šport

Belasých oddnes trénuje Čech Straka

František Straka
Zdroj: SITA

Slovan priviedol k majstrovskému titulu Jozef Valovič.

Novým trénerom futbalistov úradujúceho slovenského majstra ŠK Slovan Bratislava sa stal František Straka. Čerstvo 56-ročného českého kouča (nar. 28. mája 1958) predstavil klub médiám na stredajšom štarte prípravy pred začiatkom novej sezóny.

Zdroj: TASR

"Dohoda s trénerom už existuje, ale zmluva nie je podpísaná. Chceli by sme ju na dlhšie obdobie, možno dva, tri roky s opciou," informoval generálny riaditeľ "belasých" Petr Kašpar.

Straka naposledy viedol 1. FK Příbram v najvyššej českej súťaži, na Slovensku v sezóne 2009/2010 koučoval Ružomberok.

"Slovan je značka, ktorú si pamätám už z federálnych čias i z aktívnej hráčskej a trénerskej kariéry. Rokovania s majiteľom klubu boli korektné, káder je tu kvalitný. Hlavným cieľom je preraziť v pohárovej Európe, kde sa pokúsime dostať čo najďalej," uviedol František Straka. 

Zdroj: SITA

"Belasí" pod vedením bývalého československého reprezentanta Straku odohrajú v letnej príprave minimálne poltucet stretnutí a v pláne majú aj dve sústredenia v Senci a českom Ratboře.

"Ja som Slovan sledoval nielen vtedy, keď som bol trénerom Ružomberka. Preto si myslím, že kabína Slovana je podľa mňa OK. Ten tím má svoju kvalitu a ja len dúfam, že hráči, ktorí by mali ťahať mužstvo, budú zdraví. To je základ číslo jedna. Sú tu aj určité deficity, tak ako všade inde. Niektorí hráči v závere ligovej sezóny vôbec nehrali a potrebovali, aby sa dali dohromady. Mal som možnosť hovoriť aj s klubovými lekármi. Niektorí chlapci ešte potrebujú individuálny program, aby na sústredení v Senci už mohli všetci šliapať s mančaftom tak, ako si predstavujem. Prvé tri dni budú preto skôr také zoznamovacie, ale máme mesiac na to, aby sme sa dobre pripravili a skutočne sa pobili o tú Európu," povedal Straka, ktorého na viacerých trénerských zastávkach preslávil tatársky biftek, cesnak a olivový olej: "Zrejme aj na Slovensku je Franta Straka spojovaný s tým 'tataráčkem'. Ale ja si myslím, že to nikomu neuškodí. Takže určite aj na toto dôjde a ja to rád pre nich urobím, pretože to k tomu patrí."

Slovan priviedol k majstrovskému titulu Jozef Valovič spoločne s poradcom Dušanom Galisom.

 Predbežný program stretnutí počas letnej prípravy:
      16.6. - 21. 6. sústredenie v Senci
      19.6. - Botev Plovdiv
      24.6. - 28.6. sústredenie v Ratboře (ČR)
      25.6. - FK Jablonec
      26.6. - FK MAS Táborsko
      28.6. - turnaj v Čelákoviciach (za účasti Slávie Praha, Duklay Praha a 1. FK Příbram
      1.7. - 1. FC Slovácko
      5.7 - MFK Košice (slovenský Superpohár)
     

BRATISLAVA/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.