Šport

Samo Slovák opúšťa Slovensko

Tréner Slovana Samuel Slovák
Zdroj: SITA

Sťahuje sa do Liberca s Valachovičom.

Samuel Slovák sa vracia k trénerskému remeslu. Bývalý úspešný hráč a neskôr kouč futbalistov Slovana Bratislava smeruje na lavičku českého Slovana Liberec, podľa portálu efotbal.cz mu bude ako asistent pomáhať krajan Jozef Valachovič. Pri kormidle štvrtého tímu uplynulého ročníka Gambrinus ligy by mali nahradiť dvojicu David Vavruška a Džimis Bekakis.

Definitíva ohľadom príchodu slovenského dua do Liberca podľa portálu iDnes.cz ešte nepadla, dohoda by sa mala uzavrieť v najbližších dňoch. "Môžem potvrdiť iba to, že o trénerovi stále rokujeme a definitívne by malo byť o tom rozhodnuté zrejme budúci pondelok," citoval iDnes.cz slová tlačového hovorcu klubu Lukáša Váňu.

Obaja mladí, 38-roční slovenskí tréneri majú za sebou libereckú minulosť. Samuel Slovák, ktorý vo svojej hráčskej kariére obliekal i dresy Tenerife či Norimbergu, si U Nisy zahral v ročníku 2002/2003. Jeho vrstovník Valachovič pôsobil pod Ještědom v rokoch 2001-2004.

Slovák naposledy viedol Slovan Bratislava, vlani vybojoval s "belasými" double, no po vyradení v 2. predkole Ligy majstrov ho z funkcie odvolali. Valachovič hral v minulosti okrem Liberca aj za Inter Bratislava, Trenčín, Maccabi Haifa, Rapid Viedeň či Slovan Bratislava.

V Liberci v závere minulej sezóny pôsobili traja slovenskí futbalisti - brankár Lukáš Hroššo a stredopoliari Ľuboš Kolár a Michal Obročník. Klub bude v sezóne 2014/2015 pôsobiť v Európskej lige. Letná príprava futbalistov Libreca sa začína o týždeň v stredu 18. júna.

LIBEREC/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.