Sme majstri sveta v hliadkach vo vodnom slalome

profimedia-0470898974.jpg
Zdroj: Facebook/Športové centrum polície

Náš tím zdolal druhých Španielov o 1,05 sekundy.

Singlisti po ôsmy raz za sebou obhájili na MS vo vodnom slalome zlato v súťaži hliadok. Tím v zložení Alexander Slafkovský, Michal Martikán a Matej Beňuš zdolal v Seu d'Urgell domácich Španielov o 3,05 sekundy, tretí boli Rusi s mankom 4,24 s.

Slováci dokázali triumfovať, hoci spravili jeden ťuk, neskôr však rozhodcovia dvojsekundovú penalizáciu zrušili, čím sa náskok na čele ešte zvýraznil. Rovnako bezchybní boli aj Španieli a Rusi, ale na úkor rýchlosti.

Samostatné Slovensko získalo v hliadkach C1 už jedenáste zlato v modernej ére samostatnosti, Martikán bol pri všetkých víťazstvách, Slafkovský má o jeden titul menej. Najmladší Beňuš pridal deviatu najcennejšiu medailu.

"Mám skvelý pocit. Na každých majstrovstvách skúšajú niečo nové, aby nás zosadili. Tu spravili detskú trať, aby to bolo tesné, ale aj tak sa potvrdilo, že sme najrýchlejší a naše víťazstvá neboli náhoda. Som hrdý, že môžem byť v tomto tíme a ďakujem chalanov. Napriek tomu, že je to tímová súťaž, ide o súbeh individuálnych výkonov," povedal najúspešnejší singlista Martikán,ktorý získal 15. zlato na MS.

"Najprv sme si mysleli, že sme druhí, ale svietil tam iba dotyk, potom sme zistili, že aj s 'ťukom' sme prví. Je to paráda, máme deviaty triumf, ako povedal Michal, bližšie k desiatemu zlatu už nemôžeme byť," doplnil Slafkovský.

Radosť z víťazstva neskrýval ani najmladší člen tímu Matej Beňuš. "V týchto pretekoch sme najlepší na svete. Naša séria sa začala pred desiatimi rokmi, práve tu v Seu. Boli sme zvedaví, či sa nám podarí natiahnuť ju, pretože trať bola veľmi ľahká tak sme očakávali tesné výsledky. Napokon sme vyhrali o tri sekundy, takže super."

Výsledky 3xC1

1. Slovensko (Alexander SLAFKOVSKÝ, Michal MARTIKÁN, Matej BEŇUŠ) 94,38 s (0),
2. Španielsko 97,43 (0)
3. Rusko 98,62 (0)
4. Francúzsko (2) 99,22
5. Poľsko 99,45 (2)
6. Slovinsko 101,16 (4)


Zdroj: Facebook/Športové centrum polície

SEU DÉ URGELL/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Michal martikán

Dôležité udalosti