SFZ uspel s odvolaním, zápas s Walesom bude s divákmi

Slovenskí futbalisti oslavujú gól v kvalifikácii ME 2020.
Zdroj: TASR

Deti dostanú lístky na Paraguaj, kde sa rozlúčia s reprezentáciou traja hráči.

Slovenský futbalový zväz uspel s odvolaním v súvislosti s trestnom, ktorý dostalo Slovensko po kvalifikačnom zápase s Maďarsko. Dôvodom bolo správanie fanúšikov.

Odvolací orgán UEFA nám vyhovel v plnom rozsahu a zápas s Walesom si budú môcť v Trnave pozrieť diváci.

Zmenil rozhodnutie disciplinárneho orgánu UEFA tak, že mu nielenže znížil pokutu z 20-tisíc eur na 15-tisíc eur, informuje zväz na svojej stránke.

Zväz vo svojom odvolaní argumentoval najmä tým, že v prípade fanúšikovských pokrikov nešlo o rasizmus, ale o politickú provokáciu. Odvolací orgán UEFA zobral do úvahy aj fakt, že SFZ ešte doteraz nikdy nebol za rasizmus disciplinárne stíhaný.

Ako konštatuje ďalej zväz už zakúpené vstupenky sú naďalej platné a držitelia vstupeniek sa teda bez problémov dostanú na štadión Antona Malatisnkého. "SFZ by chcel zároveň informovať, že tento zápas bol vypredaný ešte pred pôvodným trestom od disciplinárnej komisie UEFA. SFZ zároveň oznamuje, že sa už prihlásené deti zo základných škôl a futbalových klubov nebudú môcť na tomto stretnutí zúčastniť vzhľadom na to, že štadión bol už vypredaný. Na základe tejto pozitívnej správy je pozastavené prijímanie objednávok na vstupenky pre deti," konštatuje na webe.

Deti dostanú lístky zadarmo na Paraguaj

SFZ vo svojom stanovisku uviedol, že si váži veľký záujem detí. Keďže však duel s Walesom bol ešte pred rozhodnutím o treste vypredaný, nemôže im ponúknuť sľúbené lístky. Preto sa SFZ rozhodol, že ako kompenzáciu im ponúkne voľné vstupenky na nasledujúci prípravný súboj s Paraguajom (13. októbra o 20.45 v Bratislave).

Ten zverenci trénera Pavla Hapala premiérovo odohrajú na Tehelnom poli a bude rozlúčkou pre trojicu dlhoročných reprezentantov Martina Škrtela, Adama Nemca a Tomáša Hubočana. "Všetky prihlásené školy a kluby (do 26. septembra do 14.00) budeme kontaktovať s ponukou na tieto vstupenky," znie vo vyhlásení SFZ.

Verdikt odvolacieho orgánu UEFA privítala aj Waleská futbalová asociácia (FAW). Po zverejnení prvotného trestu FAW voči nemu ostro namietala, podľa nej by mal "negatívny dopad na 2137 waleských fanúšikov, ktorí si už zakúpili vstupenky na tento zápas". "Naši priaznivci majú excelentnú reputáciu a nezaslúžia si, aby boli potrestaní rovnakým spôsobom ako malá skupina fanúšikov, ktorých UEFA príslušným trestom pokarhala za ich správanie," uviedla FAW vo svojom stanovisku.

BRATISLAVA/zg

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti