"Ty zradca," kričali rodáci na Costu

Diego Costa (vľavo) na tréningu
Zdroj: SITA

Na MS bude reprezentovať Španielsko, pretože Scolari ho nezavolal.

Naturalizovaného španielskeho futbalového reprezentanta Diega Costu nečaká rozhodne na majstrovstvách sveta v rodnej Brazílii prechádzka ružovým sadom. To napokon pocítil kanonier Atletica Madrid už na tréningu v Salvadore, kde na neho skupina brazílskych fanúšikov kričala "Ty zradca".

Zdroj: SITA

Španieli trénovali v stredu za zatvorenými dverami v Curitibe a potom sa presunuli do Salvadoru, kde v piatok odohrajú svoj úvodný zápas na svetovom šampionáte proti Holandsku.
Malá skupina brazílskych fanúšikov však vyliezla na strechy priľahlých domov a zakričali slovo zradca vždy, keď sa Costa dotkol lopty. Väčšinu času to ignoroval, hoci v jednom momente sa otočil na svojich kritikov a zjavne ho ich prítomnosť nahnevala, no nič nepovedal.

https://www.youtube.com/watch?v=nvkBKrSMqA4


Costa sa rozhodol reprezentovať Španielsko, pretože podľa jeho slov ho vôbec nekontaktoval tréner Brazílie Luiz Felipe Scolari. Týmto rozhodnutí prirodzene nahneval svojich rodných krajanov v hostiteľskej krajine. 

V tejto oslnivej sezóne sa výraznou mierou podieľal na tom, že Atletico Madrid získalo španielsky titul a prehralo až vo finále Ligy majstrov s Realom Madrid po predĺžení.

CURITIBA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.