Hádajte, komu fandí Hamšík? Vôbec vás to neprekvapí

Marek Hamšík
Zdroj: SITA

V hre je aj rodina.

Začínajúce sa futbalové majstrová sveta v Brazílii si prirodzene nenechá ujsť ani hviezda slovenskej reprezentácie Marek Hamšík. Ofenzívny stredopoliar SSC Neapol bude pozorne sledovať zápasy svetového šampionátu.

"Teším sa na duely MS. Určite si nepozriem všetky od prvej do poslednej minúty, ale už teraz mám vytypované stretnutia, o ktoré nechcem prísť," uviedol 26-ročný Banskobystričan pre svoju oficiálnu internetovú stránku.

Hamšík bude držať palce Taliansku, teda krajine, v ktorej pôsobí na klubovej úrovni, a Uruguaju. "V Taliansku hrávam a dres Uruguaja si oblieka môj švagor Walter Gargano. Verím, že obidva tímy pôjdu ďaleko. Tréner Talianska Prandelli zaradil do nominácie viacerých mladších hráčov. A práve dravosť môže byť silnou stránkou 'azúrovej squadry'. Uruguaj má veľmi kvalitný tím. Za všetkých stačí spomenúť útočnú dvojicu Luis Suárez, Edinson Cavani," povedal reprezentant a dodal aj svoje želanie: "Bol by som rád, keby sa najlepším strelcom turnaja stal Neapolčan. Takže mohol by ním byť môj súčasný spoluhráč Talian Lorenzo Insigne, alebo bývalý kolega Edi Cavani."

Taliani vstúpia do turnaja sobotňajším zápasom proti Angličanom, Uruguajčania nastúpia na úvod v rovnaký deň proti Kostaričanom. Všetky spomenuté krajiny sú členmi D-skupiny.

NEAPOL/SITA

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti