Šport

Mecenáš Fiľo s futbalovým Ružomberkom skončil

Predseda vlády Robert Fico a podnikatľ  Milan Fiľo
Zdroj: TASR

Osobne sa už v MFK nebude angažovať.

Futbalový klub MFK Ružomberok skončil v uplynulom corgoňligovom ročníku na štvrtom mieste, čím nesplnil predsezónne ambície. To si vyžiadalo svoju daň v podobe výraznejšej obmeny kádra. V sezóne 2014/2015 chcú pod Čebraťom ešte dôslednejšie realizovať klubovú filozofiu uplatňovania vlastných odchovancov.

Zdroj: TASR

"Aj naďalej počítame s hráčmi, ktorí prejavia záujem o futbal a chcú hrať za Ružomberok, pričom budú odvádzať výkony na maximálnej úrovni. Plánujeme dať šancu viacerým našim odchovancom, takže s viacerými hráčmi z minulej sezóny sa budeme musieť rozlúčiť. V niektorých prípadoch ich odchod súvisí s tým, že sú na vrchole svojich síl a možností a je správny čas realizovať ich transfer, na čom aktívne pracujeme," skonštatoval pre špecializovaný portál profutbal.sk generálny riaditeľ MFK Ružomberok Ľubomír Golis.

"Sú hráči, ktorým sa skončila zmluva a ďalej s nimi nerátame. Ako príklad uvediem brankárov Milorada Nikoliča a Pavla Kováča či obrancu Petra Masla. Pokiaľ ide o ďalších hráčov, teraz je predčasné o nich hovoriť, pretože stále s nimi prebiehajú debaty ohľadom ich budúcnosti," doplnil čelný predstaviteľ ružomberského klubu.

"Zároveň som mal aj telefonát s majiteľom klubu pánom Milanom Fiľom. Tak trochu nešťastne vníma situáciu v médiách v otázke futbalu v Ružomberku. Je to človek, ktorý dal za dlhé roky do ružomberského futbalu desiatky miliónov eur a bez neho by zrejme tento klub neexistoval. Médiami opisovanú situáciu vníma ako útok na jeho osobu a dobré meno a tým pádom aj na dobré meno MFK Ružomberok. On osobne sa už neplánuje naďalej angažovať v ružomberskom futbale. Naďalej bude pôsobiť v klube prostredníctvom firiem vo svojom portfóliu, ale už nie osobne," sprostredkoval slová Milana Fiľa generálny riaditeľ klubu Ľubomír Golis a dodal: "Ja som iba odkomunikoval jeho odkaz. On sám povedal, že sa už neplánuje angažovať v klube osobne, ale prostredníctvom firiem, ktoré vlastní a spoluvlastní."

RUŽOMBEROK/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.