FIFA Japonca Nišimuru nepotrestá

Japonský rozhodca Nišimura a Neymar
Zdroj: SITA

Chorváti tvrdia, že na nich rozprával po japonsky.

Šéf rozhodcovskej komisie Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Massimo Busacca sa zastal japonského arbitra Juičiho Nišimuru, ktorého kontroverzné rozhodnutie poznačilo úvodný duel MS medzi Brazíliou a Chorvátskom (3:1). Nišimura v 71. minúte za stavu 1:1 po zákroku Dejana Lovrena na Freda nariadil pokutový kop v prospech domácich.

Zdroj: SITA

Opakované zábery ukázali, že kontakt medzi chorvátskym obrancom a útočníkom "kanárikov" bol iba minimálny. Busacca uviedol, že Nišimura videl celú situáciu veľmi dobre a svojho kolegu si zastal vyhlásením, že aj "on je iba človek a ľudia robia chyby". Busacca zároveň odmietol dohady, že FIFA povedie proti japonskému arbitrovi disciplinárne konanie.

Chovráti sú nasrdení

Vedran Čorluka je presvedčený, že japonský arbiter Juiči Nišimura, ktorého kontroverzné rozhodnutie poznačilo úvodný duel MS medzi Brazíliou a Chorvátskom (3:1), nemôže rozhodovať na šampionáte, pretože neovláda angličtinu či iný svetový jazyk.

Obranca Čorluka bol jedným z chorvátskych hráčov, ktorý sa u arbitra sťažovali ihneď po zapískaní jedenástky. "Všetci sme boli úprimne šokovaní faktom, že Nišimura na nás po celý čas rozprával po japonsky. Je takmer na neuverenie, že niekto, kto neovláda angličtinu či iný svetový jazyk, môže pískať na svetovom šampionáte," uviedol Čorluka pre chorvátske médiá.
Nišimura je aj napriek jeho slovám považovaný za veľmi skúseného arbitra. V roku 2012 ho vyhlásili za najlepšieho rozhodcu na ázijskom kontinente.


RIO DE JANEIRO, MANAUS/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.