Vémola napriek prehre zinkasoval poriadny balík. Prečo zlyhal? Jeho tréner v tom má jasno

zim let.jpg
Zdroj: Profimedia.sk

V porovnaní so zárobkami najväčších svetových hviezd MMA športu však ide iba o drobné.

Karlos Vémola napriek sebavedomým rečiam zápas s Attilom Véghom nezvládol. Podľa trénera českého vyzývateľa však „Terminátor" v príprave nič nepodcenil. Kondične na tom bol vynikajúco, no rozhodla psychika.

„Stáva sa to každému zápasníkovi, z mojej strany to bola psychická stránka. Karlos bol pod obrovským tlakom, X zápasov za sebou neprehral a mal najlepšiu formu. Po prvom údere zamrzol. Nemohol Attilu zamerať a urobiť to, čo má nadrilované. To sa jednoducho môže stať, bohužiaľ..." uviedol v rozhovore pre portál tn.cz Dominik Luks, jeden z trénerov českého bojovníka.

Luks však o Vémolovi nepochybuje a verí, že sa vráti ešte silnejší.

„Nezažil som človeka s takou silnou psychikou. To, čo on dokázal pre česko-slovenské MMA tu nedokázal nikto. Ustál všetky „hejty" v každom zápase,". Kto iný by sa mohol vrátiť, keď nie český Terminátor?", pýta sa Luks.

Pred zápasom sa často hovorilo, že Végh ma v boji v postoji výhodu a práve na to môže Vémola doplatiť. Aj keď sa to v sobotu potvrdilo, tréner odmieta, že by niečo v príprave podcenili.

https://www.youtube.com/watch?v=GY5mtYoP0HY

.

„Upravili sme Karlosov štýl, pripravovali sme kombinácie na to, aby zaskočil Végha a stiahol ho na zem. Nehrali sme na KO v postoji, chceli sme sa Attilovi „dostať na kobylku". V zápase sa to bohužiaľ neukázalo, ale v príprave sa Karlosov postoj zlepšil obrovským spôsobom. Spároval so zápasníkmi najväčších svetových organizácií a držal sa," uviedol Luks.

Ako to už vo svete bojových umení chodí, Vémola aj napriek prehre po zápase inkasoval poriadny balík. Portál Blesk zistil, že obaja aktéri dostali od 1,5 do 2 miliónov korún (v prepočte od 59 do takmer 80-tisíc eur).

V porovnaní so zárobkami najväčších svetových hviezd MMA športu však ide iba o drobné. Šampión UFC Khabib Nurmagomedov nedávno zinkasoval za vyhratý duel proti Dustinovi Poirierovi až 6 miliónov eur.

PRAHA/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Karlos Vémola

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.