Neuveriteľná stupídnosť. Fanúšikovia Slovana zanechali po sebe v Žiline spúšť

Máte sedavé zamestnanie? Toto vám hrozí!
Zdroj: Facebook/Ľubomíra Salajová Poliačková

Vedenie MŠK už aj vyčíslilo škodu.

Priaznivci bratislavského Slovana sa opäť previedli. Po viac ako dvoch rokoch od toho, čo zničili toalety na Štadióne Antona Malatinského v derby s Trnavou, tento raz „excelovali" v šlágri 17. kola Fortuna ligy v stánku iného veľkého konkurenta MŠK Žilina.

Pustošenie fanúšikov z roku 2017


Zdroj: Facebook/Ultras Slovan

Súboj sa pod Dubňom síce skončil bezgólovou remízou, aj tak však oba tímy ponúkli veľmi pekný futbal, ktorému už chýbali len presné zásahy.

Fanúšikovia účastníka tohtoročnej edície Európskej ligy UEFA nechali za sebou doslova spúšť v podobe povytrhávaných sedačiek na tribúne či zdemolovaných toaliet.

Oslovili sme aj vedenie Žiliny, zatiaľ sa nám k tomuto incidentu nevyjadrili.

Reakcia Slovana

„Dôrazne odsudzujeme konanie skupiny ľudí v sektore hostí, ktorí poškodili zariadenie štadióna. Takéto správanie je neakceptovateľné, za čo ospravedlňujeme MŠK Žilina a budeme pripravení vyrovnať vzniknutú škodu. (...) Väčšina priaznivcov sa verejne dištancovala od primitívneho konania jednotlivcov, ktorí ničili zariadenie štadióna," znie v stanovisku klubu, ktorého uverejnil portál sport.sk.

Reakcia Žiliny

"V priebehu zápasu sa začalo v sektore hostí ničenie majetku a hrubý vandalizmus, pričom museli byť bezprostredne počas stretnutia prijaté opatrenia, aby sa predišlo ešte väčším škodám a zároveň, aby bol ochránený život a zdravie fanúšikov – keďže sa poškodila na toaletách elektroinštalácia a súčasne vodoinštalácia. Rozbité sú všetky toalety, poškodené ostali sadrokartónové steny, vstupné dvere na toalety sú úplne zdemolované, zničené sú  vodovodné batérie, vodoinštalácia ostala poškodená, rovnako sú poškodené vykurovacie telesá, zničené sú všetky svietidlá, na tribúne je vytrhnutých 50 sedačiek," znie v stanovisku klubu, ktorý škody vyčísili na zhruba päťtisíc eur.

ŽILINA/rd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti