Črtá sa ďalší veľký prestup? O Róberta Boženíka údajne prejavili záujem tieto kluby

Hráči Poľska oslavujú gól v kvalifikácii ME 2020 v Izraeli.
Zdroj: TASR/AP

Dvadsaťročný terchovský rodák má so Žilinou platný kontrakt do leta 2022.

Kým jeho zamestnávateľ zdôvodňuje fakt, že sa neobjavil v stredajšom osemfinále Slovnaft Cupu v Bratislave udeleným voľnom pre veľkú vyťaženosť, sport.sk informuje, že Róbert Boženík už čoskoro zrejme opustí žilinský dres.

Veľká nádej slovenského futbalu podľa citovaného zdroja mala odmietnuť prestup do moskovského CSKA a zároveň zmenila hráčsku agentúru.

„Boženíka zastupujeme od prvého decembra a vieme aj o zaujímavej ponuke z CSKA. Nechceme však nič uponáhľať a chceme, aby boli spokojné všetky strany. Naša agentúra eviduje ponuky z Nemecka a aj Talianska, konkrétna je zatiaľ len jedna. Ide o tradičného účastníka talianskej Serie A," povedal hráčov zástupca a niekdajší reprezentačný bek Martin Petráš.

Sport.sk naznačil aj konkrétne mužstvo z Apeninského polostrova. Má ním byť FC Janov, v ktorom v rokoch 2011-2015 pôsobil ďalší slovenský reprezentant Juraj Kucka. Petrášova agentúra však údajne preferuje prestup Boženíka na západ.

Dvadsaťročný terchovský rodák Boženík má so „šošonmi" platný kontrakt do leta 2022. V drese sedemnásobného slovenského majstra odohral dovedna 58 zápasov, v ktorých strelil 19 gólov.

V najcennejšom drese sa predstavil osemkrát a sieť súperov napol v štyroch prípadoch, z toho trikrát v kvalifikačných bojoch o ME 2020 (v Maďarsku, v Chorvátsku a doma s Azerbajdžanom).

Žilina patrí v posledných rokoch medzi jednu z najväčších liahní reprezentantov, z ktorých sa viacero posunulo aj do zahraničia. Medzi najznámejších odchovancov patria Milan Škriniar, Denis Vavro, László Bénes, Dávid Hancko, Nikolas Špalek či Samuel Mráz.

ŽILINA/rd

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti