Paulína Fialková v šprinte v Annecy desiata, Ivone Fialkovej nevyšla stojka

Víťazkou sa stala Nórka Eckhoffová.

Slovenská biatlonistka Paulína Fialková obsadila 10. miesto v rýchlostných pretekoch na 7,5 km v rámci 3. kola pretekov Svetového pohára vo francúzskom Le Grand Bornard. Za víťaznou Tiril Eckhoffovou z Nórska zaostala o 48,8 sekundy.

Pre Fialkovú je to po štvrtom a piatom mieste zo šprintu, respektíve stíhačky z Hochfilzenu, tretí najlepší výsledok v sezóne. O lepší rezultát obrala Fialkovú chyba na poslednom desiatom terči, na trati dosiahla desiaty najlepší čas.

V náročných podmienkach na pomalej trati v daždi dosiahla víťazná Eckhoffová čas 20:27,0 minúty a bežecky bola najlepšia zo všetkých. Triumfovala, hoci musela po jednej chybe absolvovať trestné kolo. Nórka zaznamenala druhé víťazstvo v prebiehajúcej sezóne a celkovo ôsmy na vrcholnom fóre v kariére. Na pódiu ju doplnila strelecky bezchybná dvojica, druhá Francúzka Justine Braisazová (+6,2) a tretia Češka Markéta Davidová (+20,5).

Ivona Fialková obsadila 54. miesto, keď po bezchybnej položke v ľahu trikrát netrafila terč v stoji. Napriek tomu si vybojovala možnosť štartu v sobotňajších stíhacích pretekoch. Tretia Slovenka Veronika Machyniaková minula jeden terč a obsadila 84. miesto.

Vo Francúzsku sú okrem sobotňajšej stíhačky ešte na programe v nedeľu aj prvé preteky s hromadným štartom v sezóne.

ANNECY-LE GRAND BORNAND/TASR, tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Lyžovanie

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.