Šport

Doneck nebude hrať budúcu sezónu v KHL, Ján Laco hľadá nový tím

Družba aréna v Donbase po útoku ozbrojených zlodejov.
Družba aréna v Donbase po útoku ozbrojených zlodejov. Zdroj: hcdonbass.com

Nikto nechce riskovať.

Ukrajinský Donbas Doneck bude v sezóne 2014/2015 chýbať v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL). Informáciu o absencii klubu, ktorému nedávno vyhorela hala v nepokojmi zmietanej krajine, priniesla agentúra ITAR-TASS s odvolaním sa na nešpecifikovaný zdroj zo zázemia. Donbas sa údajne namiesto toho predstaví v domácej súťaži. Ide o výsledok rokovaní medzi šéfom KHL Alexandrom Medvedevom a prezidentom klubu Borisom Kolesnikovom.

Ako je známe, najmä východná časť Ukrajiny v okolí Donecka sa zmieta v kríze a odohrávajú sa tam ozbrojené konflikty medzi separatistami a vládnymi silovými zložkami. Boje sa nevyhli ani miestnemu letisku. 

Zdroj: hcdonbass.com

"Už v utorok večer som mal indície, že by malo prísť k tomu kroku. Veľmi ma to neprekvapilo. Situácia v krajine je stále nejasná, nikto nechcel ísť do rizika. KHL a ani klub nechceli, aby boli opäť problémy," zareagoval na informácie z východnej časti Európy brankár Ján Laco. Okrem gólmana mal pôsobiť v ukrajinskom klube aj Peter Podhradský.

V súčasnosti budú hráči Donbasu riešiť svoju ďalšiu budúcnosť.

"Ešte neviem presne, ako je to ohľadom zmlúv. Asi budú ukončené a staneme sa voľnými hráčmi. Verím, že už čoskoro dostaneme všetky oficiálne informácie, dovtedy budeme čakať," predznamenal Ján Laco. V hre bola aj možnosť, že by Donbas odohral sezónu na inom štadióne. S ponukou prišiel primátor Popradu Anton Danko. Vedenie KHL však túto alternatívu zamietlo.

"Mne by vyhovovalo, ak by sme hrali v Poprade, ale KHL nechcela, aby sa hralo inde ako v Donecku," doplnil Ján Laco.

DONECK/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.