Hyballa už nie je tréner DAC-u, dohodol sa na ukončení zmluvy

Tenista Norbert Gombos sa teší po výhre nad Švajčiarskom v 1. skupine euroafrickej zóny Davis cupu.
Zdroj: TASR

Rozhodnutie ohľadom nového trénera padne v najbližších dňoch.

Peter Hyballa (44) už nie je tréner futbalistov DAC Dunajská Streda. Vedenie fortunaligového klubu sa dohodlo s nemeckým koučom na ukončení kontraktu. Na Žitnom ostrove pôsobil rok a pol a v uplynulej sezóne priviedol DAC k druhému miestu.

Do Dunajskej Stredy prišiel predvlani v lete, len pár dní pred začiatkom ligovej súťaže. Po jeseni prebiehajúceho ročníka figuruje DAC na bronzovej priečke za Slovanom Bratislava a MŠK Žilina.

Celkovo Hyballa koučoval DAC v 64 súťažných dueloch (50 vo Fortuna lige, 6 v Európskej lige, 8 v Slovnaft Cupe), v najvyššej súťaži sa stal 5. najdlhšie slúžiacim trénerom klubovej histórie. Informoval o tom oficiálny klubový web.

Rozhodnutie ohľadom nového trénera padne v najbližších dňoch. "Ako som povedal v koncoročnom rozhovore, jedným z hlavných cieľov v novom roku bude úspešnejšie účinkovanie v Európe, ako v predošlých rokoch. Nakoľko Petrovi Hyballovi sa k 31. máju končí zmluva, rozhodli sme sa už do jari vykročiť s novým trénerom, aby letná príprava mala plynulý začiatok," vyhlásil majiteľ DAC-u Oszkár Világi.

DUNAJSKÁ STREDA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti