Reakcie zo zahraničia: Z neba do pekla, Španielsko ako Titanic!

Titanic.jpg

Prečítajte si titulky zahraničných médií po vypadnutí Španielska.

Ohlasy svetových médií na predčasnú rozlúčku futbalistov Španielska z MS 2014 v Brazílii po stredajšej prehre s Čile 0:2:

Marca (Šp.): "Vyhasnuté hviezdy. Títo svetoví šampióni neprežili v Brazílii ani týždeň. Po šiestich dňoch sa lúčia a spísali epilóg svojho krásneho majstrovského obdobia. Z neba do pekla. Čiľania potvrdili, čo Holanďania povedali. Bolo to krásne, kým to trvalo, ale v živote sa všetko raz skončí. Ako tento španielsky príbeh." 

ABC (Šp.): "Majstrovstvá sveta sa pre Španielov skončili. Bez debaty a absolútne! Čiľania ich odfarbili a poistili si postup. Toto španielske vystúpenie malo ďaleko od zotavenia sa z prvého úderu. Del Bosque so svojimi chlapcami to opäť nezvládli a výsledkom je eliminácia."

AS (Šp.): "Zbohom majstri! Vargas a Aránguiz hodili svoj podpis pod túto drámu. A zo španielskej strany odpoveď neprišla. Nepomohlo ani šťastie a teraz zostáva už len priestor na diskusie."

El País (Šp.): "Španielsko ako Titanic. Najlepší španielsky výber histórie po prehre s Čile uzavrel svoje unikátne majstrovské obdobie. Teraz prídu na rad už len analýzy toho, kde sa stala chyba."

La Nación (Čile): "Aká história! Futbalisti Čile sa po 25 rokoch vrátili na Maracanu a zdolali hispánskeho súpera. Poslali domov majstrov sveta a seba posunuli do osemfinále."

El Mercurio (Čile): "Postup! Španielsko je vyradené, ale ešte treba zdolať Holandsko, aby sme sa v osemfinále vyhli Brazílii."

Las Ultimas Noticias: "Pravé Čile! Títo hráči odohrali zápas svojho života." 

Globo (Braz.): "Zbohom majstri sveta! Do osemfinále ide Čile. Španieli opúšťali hraciu plochu v dezolátnom stave. Zväčša mĺkvo a so sklonenou hlavou. Len tí najskúsenejší ako Iniesta, Casillas, Ramos, Xabi Alonso a Torres sa zastavili pri novinároch."

Blesk (ČR): "Casillas priamy kop len vyboxoval a Aránguiz potom vypustil smrteľné žihadlo. Koniec! Úradujúci majstri sveta po prehre s Čile opúšťajú šampionát po základnej skupine."

Gazzetta dello Sport (Tal.): "Od Barcelony až po nahnevanú Furiu Roja. Španielsko uzatvára svoj majstrovský cyklus. Prvý raz sa stalo, že obhajca sa lúči už po dvoch zápasoch v skupine. Jedna éra sa skončila, ale nový šampión je pripravený prevziať štafetu."

Kicker (Nem.): "Po Španieloch zostalo na Maracane len desivé ticho. Obhajca titulu je z hry von a to isté zrejme čaká aj trénera Vicenteho del Bosqua."

The Guardian (Angl.): "Španielsky pád a neodolateľné Čile. Španieli ukázalo tak málo a Čiľania tak veľa z futbalu."

MADRID/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.