Paulína Fialková dosiahla v šprinte v Oberhofe tretí najlepší výsledok v sezóne

Biatlonistka Lisa Theresa Hauserová v šprinte v Hochfilzene.
Zdroj: TASR/AP

Preteky poznačila hmla a miestami silný vietor.

Slovenská biatlonistka Paulína Fialková obsadila 6. miesto vo štvrtkových rýchlostných pretekoch na 7,5 km v rámci 4. kola pretekov Svetového pohára v nemeckom Oberhofe. Za víťaznou Marte Olsbuovou Röiselandovou z Nórska (22:04,9 min) zaostala o 1:09,1 minúty.

Pre Fialkovú je to po štvrtom a piatom mieste zo šprintu, respektíve stíhačky z Hochfilzenu tretie najlepšie umiestnenie v sezóne. V Top 10 sa ocitla dvakrát aj vo francúzskom Le Grand-Bornand, kde finišovala v rýchlostných pretekoch i v stíhačke na desiatej priečke. Vo štvrtok ju o lepší výsledok obrala chyba na stojke, na trati dosiahla desiaty najlepší čas.

Dobre bežala aj jej sestra Ivona, no až štyri chyby na strelnici (2+2) ju odsunuli na 53. priečku (3:11,3 min). Terézia Poliaková mala bilanciu 3+2 a skončila na 96. mieste (+5:53,3 min), Veronika Machyniaková išla síce len na dva trestné okruhy (1+1), ale tretí najpomalší beh znamenal, že v cieli ju klasifikovali až na 92. pozícii (+5:27,2 min).

V náročných podmienkach, daždi a hmle, predviedla najlepší výkon Olsbuová Röiselandová, ktorá ako jedna z mála vybielila všetkých desať terčov a so štvrtým najrýchlejším bežeckým časom prišla do cieľa s náskokom 47 sekúnd pred dovtedy vedúcou Francúzkou Juliou Simonovou. Najrýchlejší beh predviedla vo štvrtok Nemka Denise Herrmannová (20:13,8 min), no jedna chyba na stojke a pomalšia streľba ju odsunuli na druhé miesto (+33 s). Tretia bola Simonová s jednou chybou a stratou 47,4 s.

Vo štvrtok sa skončila víťazná séria Nórky Tiril Eckhoffovej, ktorá vyhrala predchádzajúce štyri preteky, stíhačku v Hochfilzene a šprint, stíhačku a "mass" v Le Grand-Bornand. V Oberhofe obsadila s bilanciou 1+1 piatu priečku, keď o dve sekundy predbehla P. Fialkovú.

V Oberhofe majú ženy na programe ešte nedeľňajšie preteky s hromadným štartom. Mužov čaká v piatok šprint a na záver týždňa tiež "mass". V sobotu sú na programe štafety a v tej ženskej by sa mali prvýkrát v sezóne predstaviť aj Slovenky.

OBERHOF/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Lyžovanie

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.