Paulína Fialková skončilla v šprinte v Ruhpoldingu v elitnej päťke, vyhrala Eckhoffová

Biatlonistka Paulína Fialková v šprinte v Hochfilzene.
Zdroj: TASR/AP

Fialkovej to tak opäť nevyšlo na pódium, ktoré v prebiehajúcom ročníku ešte nedosiahla.

Slovenská biatlonistka Paulína Fialková obsadila piate miesto v stredajších rýchlostných pretekoch na 7,5 km v rámci 5. kola Svetového pohára v nemeckom Ruhpoldingu.

Za víťaznou Nórkou Tiril Eckhoffovou zaostala o 51,2 sekúnd, zdolali ju aj druhá Švédka Hanna Öbergová, tretia Dorothea Wiererová z Talianska a prekvapujúco aj štvrtá Hanna Solová z Bieloruska.

Fialkovej to tak opäť nevyšlo na pódium, ktoré v prebiehajúcom ročníku ešte nedosiahla. Štvrtá bola v šprinte v Hochfilzene, kde si pripísala aj piate miesto v stíhačke.

Pred týždňom v Oberhofe skončila v rýchlostných pretekoch šiesta. V Top 10 sa ocitla dvakrát aj vo francúzskom Le Grand-Bornand, kde finišovala v rýchlostných pretekoch i v stíhačke na desiatej pozícii. V stredu ju o lepší výsledok obral pomalší bežecký čas oproti najväčším súperkám.

P. Fialková vyštartovala na trať s číslom štyri a už po druhom medzičase sa zaradila na čelo priebežného poradia. V ležke predviedla presnú streľbu a rovnako tomu bolo aj pri stojke. Oproti najväčším favoritkám to však bolo trochu pomalšie na trati i na strelnici, čo znamenalo umiestnenie mimo pódia.

"Dnes boli ideálne podmienky na strelnici, to nahrávalo nulám a som rada, že som to zvládla. Vždy je tam pred strelnicou rešpekt, ale verila som si a som rada že som si napravila sebavedomie po Oberhofe. Cítim sa dobre, na trati som robila čo som mohla. Musím to hodnotiť pozitívne, uvidíme, ako to dopadne výsledkovo," povedala P. Fialková v rozhovore pre RTVS.

Nakoniec z toho bolo piate miesto. Postupne ju zdolali víťazná Eckhoffová, ktorá sa dostala na čelo poradia SP, druhá Öbergová (+29,7 s) a tretia Wiererová (+36,8 s), všetky rovnako bezchybné.

Dlho sa zdalo, že štvrté miesto si už Fialková postráži, no životný výkon predviedla Solová, ktorá taktiež odstrieľala čisto a zdolala ju tesne o 1,1 sekundy. Pre dvadsaťtriročnú Bielorusku to bol najlepší výsledok kariéry.

Z ďalších adeptiek na pódium bežala rýchlejšie ako P. Fialková aj Nórka Marte Olsbuová Röiselandová, no jedna chyba v stojke ju odsunula na šieste miesto (+55,4), s jedným trestným kolom sa do minúty za víťazkou zmestila ešte siedma Julia Simonová z Francúzska (+59,1 s).

Dobre strieľala aj druhá zo sestier Fialkových Ivona, ktorá netrafila len posledný terč v ležke, no nevydaril sa jej bežecký výkon a prepadla sa na 44. miesto (+2:05,0 min).

Jeden trestný okruh odbehla i Terézia Poliaková, ktorá finišovala na 88. mieste (+3:29,6 min), Veronika Machyniaková absolvovala dva a klasifikovali ju na 97. pozícii (+4:19,4 min.)

Svetový pohár pokračuje v Ruhpoldingu vo štvrtok šprintom mužov na 10 km. V piatok je na programe ženská štafeta, o deň neskôr mužská a v nedeľu oba stíhacie preteky.

šprint žien na 7,5 km:

1. Tiril Eckhoffová (Nór.) 18:55,5 min (0 tr. okruhov),
2. Hanna Öbergová (Švéd.) +29,7 s (0),
3. Dorothea Wiererová (Tal.) +36,8 (0),
4. Hanna Solová (Bielorus.) +50,1 (0),
5. Paulína FIALKOVÁ (SR) +51,2 (0),
6. Marte Olsbuová Röiselandová (Nór.) +55,4 (1),
7. Julia Simonová (Fr.) +59,1 (1),
8. Vanessa Hinzová (Nem.) +1:03,2 (0),
9. Lisa Vittozziová (Tal.) +1:06,3 (1),
10. Kamila Žuková (Poľ.) +1:09,3 (1), ...
44. Ivona FIALKOVÁ +2:05,0 (1),
88. Terézia POLIAKOVÁ +3:29,6 (1),
97. Veronika MACHYNIAKOVÁ (všetky SR) +4:19,4 (2)

RUHPOLDING/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Ruhpolding

Dôležité udalosti