Prestupová bomba je tu: Lobotkov transfer do Neapola je tretím najdrahším spomedzi Slovákov

Stanislav Lobotka
Stanislav Lobotka Zdroj: TASR

Na potvrdenie transferu sa čakalo už minulý týždeň.

Slovenský futbalista Stanislav Lobotka je definitívne hráč SSC Neapol. Podľa talianskeho žurnalistu zo Sky Italia Sport Gianlucu Di Marzia podpísal zmluvu na štyri a pol roka s gážou 1,8 milióna eur ročne.

Celta Vigo za neho zinkasovala 20 miliónov eur, ďalšie štyri milióny môžu dostať vo forme bonusov. Neapol zatiaľ neposkytol oficiálne vyhlásenie.

Dvadsaťpäťročný stredopoliar sa v stredu ráno z hotela presunul do športového centra SSC v Castel Volturno, približne 35 km do Neapola a tam so zástupcami klubu podpísal kontrakt.

Kouč Gennaro Gattuso mu už v nedeľu na spoločnej večeri podrobne vysvetlil jeho budúcu pozíciu v tíme. Na stretnutí nechýbal ani športový riaditeľ Neapola Cristiano Giuntoli.

Benvenuto #Lobotka! #WeAreAllBrothers #ForzaNapoliSempre

Uverejnil používateľ SSC Napoli   Streda 15. januára 2020

Zdroj: Facebook/SSC Napoli

Na potvrdenie transferu sa čakalo už minulý týždeň, jeho kompletizáciu však zdržovali "papierovačky", podľa talianskych médií boli komplikácie na španielskej strane.

Medzitým sa Lobotka stal otcom, dieťa mu v pondelok priviedla na svet v trenčianskej nemocnici jeho partnerka Daniela Nízlová.

Lobotka prestúpil do Viga v roku 2017 za štyri milióny eur z dánskeho FC Nordsjaelland, ten by mal teraz dostať 20 percent z prestupovej čiastky.

Podarilo sa mu etablovať sa v základnej zostave, v Španielsku odohral celkovo 90 zápasov bez streleckého zápisu.

V prebiehajúcej sezóne nastúpil v 17 ligových dueloch. Lobotku odporučil do Neapola bývalý kapitán "Partenopei" Marek Hamšík.

Lobotkov presun na Apeninský polostrov je historicky tretím najdrahším v rámci slovenského futbalu.

Doteraz najdrahším transferom je ten z roku 2016, kedy Milan Škriniar prišiel do milánskeho Interu za 28 miliónov eur.

Príchod Vratislava Greška v roku 2002 do Parmy bol druhým druhým najdrahším. Taliansky tím za neho zaplatil 21,5 milióna eur.

Debut v novom drese by Lobotka mohol absolvovať už v sobotu v domácom ligovom dueli proti Fiorentine (20.45 h).

Slovák je druhou akvizícou SSC v zimnom prestupovom okne, pred ním prišiel z RB Lipsko nemecký stredopoliar Diego Demme.

Neapolu patrí aktuálne v tabuľke Serie A až 11. priečka s priepastným 24-bodovým mankom na lídra Juventus Turín. V lige vyhral z uplynulých 11 stretnutí iba raz.

NEAPOL/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme SSC Neapol

Dôležité udalosti