FOTO+VIDEO: Svet si uctieva pamiatku Bryanta, spomenuli si na neho aj viacerí Slováci

svadba lucia ivan_markiza_sk_bez_loga.mp4
Zdroj: TASR/AP

Na úmrtie fenomenálneho basketbalistu reaguje viacero osobností nielen zo sveta športu.

Nikto tomu stále nechce uveriť. Celý, nielen športový svet len ťažko prijal informáciu o tragickom úmrtí veľkej športovej legendy Kobeyho Bryanta.

Štyridsaťjedenročný Američan zahynul pri páde vrtuľníku spolu s ďalšími ôsmimi členmi posádky, vrátane jeho 13-ročnej dcéry Gianny a jej dvoch spoluhráčok z dievčenského tímu.

Fakt, že šlo o celosvetovo uznávanú perzónu, potvrdzujú aj slová speváčky Alicie Keys. Tá počas udeľovania hudobných cien Grammy spomenula aj túto nesmierne tragickú udalosť.

"Stretli sme sa tu, aby sme spolu ocenili najlepších umelcov. Teraz sme však všetci veľmi smutní, pretože Los Angeles, Amerika a celý svet stratili hrdinu. Sme v dome, ktorý Kobe vybudoval. On, jeho dcéra Gianna a všetci, ktorí prišli o život, sú momentálne v našich modlitbách a srdciach," povedala. Galavčer sa udeľoval v Staples Center, hale, v ktorej Kobe nadchýnal svojim športovým umením.

Prejav Alicie Keysovej

Zdroj: TASR/AP

Mladučké Amečianky Coco Gauffová s Caty McNallyovou si do zápasu štvorhy napísali na svoju obuv "Kobe" a "Mamba", ako znela Kobeyho prezývka.

Reagujú aj Slováci

Pamiatku Bryanta si prostredníctvom príbehov na Instagrame uctili aj slovenské známe tváre, okrem iných napríklad spevák Majk Spirit, futbalisti Vladimír Weiss, Miroslav Stoch či Martin Škrtel, ale aj hokejisti Boris Valábik a Marián Gáborík.


LOS ANGELES/rd

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Kobe Bryant

Dôležité udalosti