A toto ste pochopili? Rozhodca odpískal koniec tesne pred strelou, Benzemov gól neuznal

benzema.png

Nemal počkať na dokončenie akcie?

Konečný hvizd hlavného rozhodcu Bjorna Kuipersa obral francúzskeho útočníka Karima Benzemu o druhý gól v zápase majstrovstiev sveta proti Švajčiarsku. Holanďan poslednýkrát v piatkovom súboji fúkol do píšťalky v čase, keď Benzema vysielal v nadstavenom čase druhého polčasu z pravého rohu šestnástky presnú strelu. Kuipers preto gól neuznal a Francúzi sa už nemohli tešiť zo šiesteho zásahu. Galský kohút zdolal Švajčiarsko 5:2.

"Nepočul som zvuk píšťalky. Nie je to však dôležité, päť gólov je dostatočne veľa," povedal Karim Benzema, ktorý sa v prvom zápase turnaja proti Hondurasu presadil dvakrát a celkovo strelil na šampionáte v Brazílii už tri góly.

Hvizd odznie hneď na začiatku videa.

https://www.youtube.com/watch?v=O17RAOXpQeg

Benzema je síce s neuznaným gólom vysporiadaný, no francúzsky fanúšikovia menej. Nie je totižto zvykom, aby rozhodca prerušil útočiacu akciu v takejto fáze, bez ohľadu na skóre. V základných skupinách môže každý jeden gól znamenať postup, resp. nepostup do osemfinále. Francúzi stále nemajú postup istý. Pri aktuálnych výkonoch tímov v skupine je to síce veľmi málo pravdepodobné, ale ak ich Ekvádor zdolá (aspoň o 4 góly) a aj Švajčiarsko zvládne s podobným skóre duel s Hondurasom, Francúzi môžu vypadnúť po základných skupinách.SALVADOR/SITA,ml

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.