MS v biatlone: Vytrvalostné preteky ovládla Wiererová, sestry Fialkové hlboko v poli porazených

Zadražané lieky počas razie NAKA pod názvom Tiger.

Najlepšie zo Sloveniek skončila Paulína Fialková.

Majsterkou sveta vo vytrvalostných pretekoch sa na majstrovstvách sveta v biatlone v talianskej Anterselve stala domáca Dorothea Wiererová. Najlepšie zo Sloveniek skončila Paulína Fialková na 24. mieste.

Wiererová získala po triumfe v stíhačke druhé zlato pred vlastným publikom. Stačili jej k tomu aj dve trestné minúty. Striebro získala s odstupom 2,2 sekundy Nemka Vanessa Hinzová, ktorá minula iba raz na poslednej položke. Bronz patrí Nórke Marte Olsbuovej Röiselandovej (+15,8).

Paulína Fialková odštartovala preteky veľmi dobre. Prvú streľbu v ľahu absolvovala bez chyby a na medzičase mala druhý najlepší čas iba 1,6 sekundy za Nórkou Röiselandovou. Pri úvodnej streľbe v stoji netrafila hneď prvý terč, ani druhú položku v ľahu nezačala dobre, keď minula prvé dve rany. Na štvrtej streľbe zaznamenala jednu chybu.

"Tretia streľba všetko pokazila. Dostala som informácie, že dávam rany vľavo hore, no neupravila som mierku. Moja chyba, mala som zareagovať, budem si to vyčítať. Podarilo sa mi prísť na strelnicu menej zadýchaná ako v šprinte, no potrápil ma vietor. Do preteku s hromadným štartom vložím už úplne všetko a buď to výjde, alebo nevýjde," povedal Paulína Fialková.

Mladšia zo sestier Fialkových Ivona si preteky pokazila na poslednej položke, skončila 40. Na prvých troch strieľala solídne s bilanciou 1-1-0. Lenže na záver zaznamenala tri trestné minúty.

"Na lyžiach som sa cítila lepšie, ako vo všetkých ostatných pretekoch. Servismani odviedli brutálne dobrú prácu. Lenže vo štvrtom kole som prepískla tempo. Chcela som vygradovať tempo, lenže nechala som sa uniesť a na poslednej stojke sa mi roztriasli nohy a neustála som to. Vytrvalostné preteky nie sú moje najobľúbenejšie, ešte sú predomnou príležitosti niečo ukázať," vyhlásila.

Z kvarteta Sloveniek trafila najviac terčov Veronika Machyniaková, ktorá minula dvakrát na prvej stojke a raz na druhej streľbe v stoji a obsadila napokon 63. miesto. Terézia Poliaková odštartovala preteky zle, so štyrmi ranami mimo. Potom už minula iba raz v ľahu na tretej polože a skončila na 86. mieste.

vytrvalostné preteky žien (15 km): 1. Dorothea Wiererová (Tal.) 43:07,7 min. (2 trestné minúty), 2. Vanessa Hinzová (Nem.) +2,2 s (1), 3. Marte Olsbuová Röiselandová (Nór.) +15,8 (2), 4. Hanna Öbergová (Švéd.) +38,7 (2), 5. Franziska Preussová (Nem.) +1:03,4 (2), 6. Monyka Hojniszová-Staregová (Poľ.) +1:10,1 (2), 7. Caroline Riederová (Rak.) +1:20,6 (1), 8. Markéta Davidová (ČR) +1:30,7 (3), 9. Galina Višnevská (Kaz.) +1:31,4 (0), 10. Eva Kristejn-Puskarčíková (ČR) +1:32,6 (1), ... 24. Paulína FIALKOVÁ +3:15,8 (4), 40. Ivona FIALKOVÁ +4:30,7 (5), 63. Veronika MACHYNIAKOVÁ +6:29,6 (3), 86. Terézia POLIAKOVÁ (všetky SR) +9:21,5 (5)

ANTERSELVA/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Lyžovanie

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.