Šport

Schumacherove lekárske záznamy sú na predaj

Michael Schumacher
Zdroj: SITA

Stačí, ak máte 50-tisíc eur.

Podľa manažérky Michaela Schumachera niekto ukradol z nemocnice lekárske spisy týkajúce sa zdravotného stavu bývalej hviezdy F1 a ponúka ich na predaj. Podľa zahraničných médií ponúka neznámy páchateľ tieto prísne tajné dokumenty médiám v Nemecku, Francúzsku i na Britských ostrovoch za približne 50.000 eur. Pravosť dokumentácie dokazuje viacerými fragmentmi z popisu chirurgických zákrokov. Informovala o tom agentúra DPA.

"Pred pár dňami ktosi oslovil niektorých zástupcov médií, či nechcú kúpiť ukradnuté dokumenty o stave Michaela Schumachera," povedala manažérka bývalého majstra sveta Sabine Kehmová. "Nevieme, či ide o skutočné dokumenty. Dokumenty sú prísne tajné a je zakázané ich prezentovať na verejnosti. Budeme proti tomu bojovať všetkými možnými prostriedkami," dodala.

Rieši to už polícia

Krádežou chorobopisu sa zaoberajú policajné orgány dvoch štátov: Švajčiarska, kde prominentný pacient momentálne leží na univerzitnej klinike v Lausanne, ako aj Francúzska, kde bol niekoľko mesiacov hospitalizovaný v Grenobli. Vo veci odcudzenia Schumacherovho chorobopisu už bolo podané trestné oznámenie, informovalo internetové vydanie denníka Bild i agentúra DPA.

Schumacherova manažérka Sabine Kehmová v tejto súvislosti varovala všetkých potenciálnych záujemcov, že nákup materiálov s tak chúlostivým obsahom súkromného charakteru a ich zverejnenie je zakázané a že by sa proti nim bojovalo s využitím všetkých právnych možností.
Zatiaľ zostáva otázkou, či ponúkané materiály sú pravé a ak áno, ako sa k nim ktosi mohol dostať. V tejto súvislosti sa skúma aj možnosť úniku zo zabezpečeného počítača kliniky v Grenobli, kde Schumachera hospitalizovali po osudnej nehode z 29. decembra 2013 a kde strávil niekoľko mesiacov.

Schumacher sa minulý týždeň prebral po takmer pol roku z kómy a previezli ho z nemocnice v Grenobli na rehabilitačnú kliniku vo švajčiarskom Lausanne. Odkiaľ dokumenty zmizli nie je jasné.

Schumacher sa vážne zranil 29. decembra minulého roka, keď počas lyžovania utrpel zranenie hlavy a až do minulého týždňa bol v kóme.

LAUSANNE/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.