Suárezove Čeľuste III: Hrozí mu dvojročný trest, on tvrdí, že nič neurobil

s.jpg

Nebolo to prvýkrát! Pozrite si videá z minulých incidentov aj vtipné internetové koláže.

Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) oznámila, že začala disciplinárne konanie v prípade uruguajského útočníka Luisa Suáreza, ktorý v utorkovom súboji majstrovstiev sveta pohrýzol do ramena talianskeho obrancu Giorgia Chielliniho.


Zástupcovia FIFA sa obrátili na Suáreza, resp. predstaviteľov uruguajského tímu, aby do 25. júna 17.00 h brazílskeho času predložili akékoľvek relevantné dôkazy týkajúceho sa incidentu zo záveru jedného z dvoch záverečných stretnutí D-skupiny MS 2014. Priamo v zápase zostalo Suárezovo uhryznutie nepotrestané.

Kanonier Uruguaja môže za svoj šialený kúsok, ktorý nepredviedol prvý raz, dostať zákaz štartu vo dvoch zápasoch, ale môže zostať bez futbalu aj 24 mesiacov. To v prípade, že ho FIFA uzná vinným za napadnutie súpera. Uruguaj po víťazstve 1:0 nad Talianskom postúpil do osemfinále majstrovstiev sveta.


„Podľa článku 77 disciplinárneho poriadku FIFA môže disciplinárna komisia FIFA dodatočne potrestať závažné porušenie pravidiel, ktoré uniklo pozornosti rozhodcov. V tejto súvislosti FIFA môže zohľadniť dôkazy v danej veci, akými sú správa od rozhodcov, vyhlásenia zástupcov zúčastnených strán a svedkov či audio alebo videonahrávky," píše sa v stanovisku FIFA.

Výsledok disciplinárneho konania musí byť známy najneskôr do soboty 28. júna, keď je na MS v Brazílii na programe osemfinálový súboj Uruguaj - Kolumbia.

Čeľuste III.

Tak nazvali viaceré zahraničné médiá Suárezovo utorkové vyčíňanie. Je to totižto už tretí krát, čo argentínsky útočník podobným spôsobom zaútočil na protihráča. Prvou Suárezovou obeťou bol Ottmana Bakkal z PSV Eindhoven. Suárez ho pohrýzol ešte v roku 2010, kedy hrával za Ajax Amsterdam. Pred 14 mesiacmi svojský útok zopakoval v anglickej Premier League, jeho čeluste pocítil na ramene Branislav Ivanovič z Chelsea. Opora Liverpoolu musela absentovať 10 zápasov. Tu sú všetky tri Suárezove útoky:

Zdroj: SITA

Taliansky obranca po kolízii protestoval u hlavného arbitra Marca Rodrígueza z Mexika, ktorý však Uruguajčana nepotrestal. Európanovi nepomohlo ani to, že ukázal rozhodcovi odtlačok zubov súpera. O chvíľu po tomto incidente dali Uruguajčania zásluhou Godína aj rozhodujúci gól.

„Je smiešne, že nedostal červenú kartu. Je to jasné, všetko je jednoznačné. Hneď nafilmoval pád, pretože si uvedomil, že urobil niečo, čo nemal. Suárezovi to prechádza, lebo FIFA chce, aby hviezdy hrali na majstrovstvách sveta. Som zvedavý, či nájdu odvahu proti nemu použiť dôkazy z videa. Rozhodca videl odtlačok uhryznutia na mojom ramene, ale neurobil nič," hneval sa podľa Gazzetty dello Sport obranca Juventusu Turín Chiellini.

Zdroj: SITA

Zdroj: SITA

Zdroj: SITA

Zdroj: SITA

Suáreza sa zastal aj spoluhráč Diego Lugano: „Nič závažné som si nevšimol. Z môjho pohľadu ako obrancu sa vlastne nič nestalo. V pokutovom území sa stávajú aj horšie veci. Pristavme sa však pri tom, ako sa na ihrisku správa Chiellini. Samozrejme, je to dobrý hráč, ale neustále len plače, zdržiava, domáha sa faulov a sťažuje sa na súperov u rozhodcu. Po ľudskej stránke je to jedno veľké sklamanie."

Na internete už kolujú viaceré vtipné koláže

 


NATAL/SITA,ml

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.