Kapitán majstrov Európy Ondruš oslavuje okrúhle jubileum

animacia narast.mp4
Zdroj: TASR

UEFA ho zaradila medzi 50 najlepších hráčov histórie ME.

Kapitán futbalových majstrov Európy 1976 Anton Ondruš oslavuje v piatok jubilejné 70. narodeniny. Najúspešnejšia časť jeho kariéry sa spája so Slovanom Bratislava a československou reprezentáciou.

V roku 2008 mu udelili Cenu fair play za dlhoročnú úspešnú a príkladnú hráčsku činnosť, v marci 2016 ho uviedli do Siene slávy slovenského futbalu a pred ME 2016 ho Európska futbalová únia (UEFA) zaradila medzi 50 najlepších hráčov histórie ME.

Na ďalšom európskom šampionáte v roku 1980 vybojoval Ondruš bronz. Potom dostal súhlas na legálny odchod za hranice, vyskúšal si súťaže v Belgicku, Francúzsku a Švajčiarsku, kde vo veku 39 rokov ukončil hráčsku kariéru. Usadil sa v Thonone, francúzskom meste na brehu Ženevského jazera.


"Žil som v zahraničí a tam som aj fungoval, ale pristal som i na spojenie s domovom. V Slovane som bol medzinárodným manažérom, krátko aj prezidentom, pri slovenskej reprezentácii som bol v tíme poradcov trénera Weissa pred a počas MS 2010, naďalej som ako konzultant k dispozícii s informáciami o všetkom, v čom môžem byť Slovensku nápomocný. Slováci sú u mňa vždy na prvom mieste. Prvá polovica života vo mne prevažuje, vtedy som zbieral aj futbalové úspechy, to sa nedá zabudnúť," povedal Ondruš pre oficiálnu stránku Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.