Šport

Cavendish príde o dres britského majstra

Tour de France: Mark Cavendish, Peter Sagan a Bauke Mollema
Zdroj: SITA

Dáva sa zdravotne do poriadku pred začiatkom TdF.

Britská šprintérska hviezda Mark Cavendish nebude obhajovať v nedeľu majstrovský titul na národnom šampionáte vo waleskom Monmouthshiri. Jazdec tímu Omega Pharma-Quick Step sa chce dať zdravotne do poriadku pred začiatkom Tour de France. V súčasnosti si doliečuje bronchitídu. Pre neúčasť si už nebude ďalej môcť obliekať dres britského majstra.

Na TdF bude chýbať Martin Velits

Cyklista Martin Velits nebude štartovať na tohtoročnej Tour de France (5.-27. júla 2014). Dvadsaťdeväťročný jazdec sa nedostal do nominácie svojho tímu Omega Pharma - Quick-Step na najprestížnejšie etapové preteky na svete.

Belgická stajňa zverejnila na svojej oficiálnej webstránke nomináciu na Tour, okrem Martina Velitsa v nej chýbajú aj mená Rigoberta Urana, Zdeňka Štybara, Toma Boonena, Gerta Steegmansa či Thomasa de Gendta. 

Zdroj: SITA

Lídrami tímu budú Mark Cavendish a Michal Kwiatkowski, kým Brit sa bude koncentrovať na víťazstvá v rovinatých etapách, Poliak bude chcieť zaútočiť na celkový triumf na slávnom podujatí. V nominácii Omegy Pharma na Tour figurujú aj Alessandro Petacchi, Jan Bakelants, Mark Renshaw, Matteo Trentin, Michał Gołaś, Niki Terpstra a Tony Martin.

Tour de France sa začne 5. júla v Leedsi, prvé tri etapy sú na britskom území a Cavendish si v nich chce vybojovať žltý dres lídra. Doteraz na Tour vybojoval 25 etapových víťazstiev a len štyri úspechy mu chýbajú k posunu pred Bernarda Hinaulta na druhé miesto historickej tabuľky, v ktorej dominuje s 34 víťaznými finišmi Eddy Merckx. Vlani vyhral Cavendish na Tour dve etapy.
     

 

LONDÝN/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.