Neymar si nedal správne trenky, hrozí mu trest

Neymar
Zdroj: SITA

Nebol na nich správny nápis, ktorý povolili na MS.

Medzinárodná futbalová federácia začala preverovať prehrešok brazílskej hviezdy Neymara voči pravidlám o reklame.

FIFA už pred začiatkom svetového šampionátu varovala hráčov, aby sa na štadiónoch objavovali len s produktmi sponzorov turnaja alebo v oficiálnom oblečení. U Neymara je problémom spodná bielizeň, ktorá bola vidieť po pondelkovom víťazstve 4:1 nad Kamerunom.


Neymar niekoľkokrát pri úprave trenírok, ktoré si takmer stiahol, ukázal spodnú bielizeň vo farbách brazílskej vlajky, ktorú vyrobila spoločnosť Speedo. Má z toho problém, keďže to nie je oficiálny partner šampionátu a ani reprezentácie organizátorskej krajiny. FIFA momentálne skúma, či to nebol marketingový trik na propagáciu výrobcu bielizne.

"Podľa pravidiel majstrovstiev sveta nemôže hráč zobrazovať na svojom oblečení žiadne náboženské, marketingové či reklamné slogany," píše brazílsky web UOL.com, ktorý o probléme informoval.

Zdroj: SITA

V roku 2012 počas majstrovstiev Európy dostal Dán Nicklas Bendtner za odhalenie trenírok s logom stávkovej spoločnosti pokutu 100-tisíc eur a zákaz štartu v jednom zápase. Neymar mal už podobný problém v apríli po stretnutí Ligy majstrov s Atléticom Madrid, keď ukázal spodnú bielizeň od svojho súkromného sponzora. UEFA vtedy hráča Barcelony nepotrestala, keďže nedokázala, že išlo o marketingový ťah.

RIO DE JANEIRO/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.