Suarez prišiel o prvého sponzora

Luis Suarez.
Luis Suarez. Zdroj: SITA

Podobné rozhodnutie sa očakáva aj od ďalších sponzorov.

Britská spoločnosť 888 prevádzkujúca internetové kasína a tzv. online poker zrušila sponzorskú zmluvu s uruguajským futbalovým útočníkom Luisom Suarezom. Ten dostal za uhryznutie Taliana Giorgia Chielliniho na MS v Brazílii od vedenia Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) štvormesačný zákaz činnosti. 

Zdroj: SITA

Suarez sa stal v uplynulej sezóne anglickej Premier League v drese FC Liverpool jej najlepším strelcom, reklamnou tvárou spoločnosti sa stal iba minulý mesiac. "Sponzorskú zmluvu s Luisom Suarezom sme podpísali po jeho skvelých výkonoch v uplynulom ročníku Premier League. Jeho počin na svetovom šampionáte v Brazílii je však v rozpore s filozofiou spoločnosti ohľadne fair-play a preto sme sa rozhodli, že s okamžitou platnosťou dohodu o spolupráci rušíme," uvádza vo vyhlásení firmy.

Podobné rozhodnutie sa očakáva aj od ďalších sponzorov kontroverzného uruguajského útočníka. Nemecký výrobca športového oblečenia Adidas a firma Beats, ktorá produkuje populárne audio slúchadlá, vo štvrtok vyhlásili, že sa zariadia podľa verdiktu FIFA.

LONDÝN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.