Odkopli ho ako psa, vzlyká babka Suáreza

Luisa Suáreza bolia po "náraze" na Chielliniho zuby.
Luisa Suáreza bolia po "náraze" na Chielliniho zuby. Zdroj: SITA

Uruguajského útočníka čakali davy, on neprišiel.

Na obranu útočníka Uruguaja Luisa Suáreza, ktorému FIFA naparila devätzápasový reprezentačný dištanc a štyri mesiace bez súťažných futbalových aktivít za uhryznutie Taliana Giorgia Chielliniho, sa postavila aj Juhoameričanova stará mama.

Zdroj: SITA

Lila Pirizová Da Rosová vzlykajúc uviedla, že zákaz ďalších štartov na majstrovstvách sveta pre jej vnuka je neférový trest až "barbarský" počin. "Všetci vedia, čo urobili Luisovi. Jednoducho ho chceli dostať preč z majstrovstiev sveta. Super, podarilo sa im to. Odkopli ho ako psa," citujú Suárezovu babku anglické médiá.

Pirizová, ktorá má 22 vnúčat, povedala, že futbaloví funkcionári zámerne dlhodobo sledujú počínanie Suáreza na trávniku a hľadajú možnosti ako ho potrestať. Vyplýva to z toho, že nosí so sebou nálepku problémového hráča z minulosti. "Všetky oči sa sústredia len na neho a čakajú, čo vyvedie. Je barbarské, čo mu urobili. Nebola to náhoda, ale zámerný počin," dodala Pirizová. 

Zdroj: twitter/Suarez

Suárez vo štvrtok po vynesení verdiktu FIFA mal opustiť tím Uruguaja na MS 2014 a odletieť domov. Podľa viacerých zdrojov sa však tak ešte nestalo. Uruguajská futbalová federácia sa plánuje odvolať proti trestu. Ak neuspeje u odvolacej komisie FIFA, potom má ešte možnosť na Športovom arbitrážnom súde v Lausanne.

Fanúšikovia čakali, ich miláčik neprišiel

Davy fanúšikov prišli na letisko v Montevideu privítať uruguajského futbalistu Suareza. Čakali však na neho márne, keďže kanonier Liverpoolu zatiaľ zostal v Brazílii.

Uruguajskí fanúšikovia nesúhlasia s trestom pre Suareza a na sociálnych sieťach založili stránky na podporu 27-ročného útočníka. Na Facebooku sa takisto dohodli, že ho pôjdu privítať na letisko.

Zdroj: SITA

Tam nechýbal ani prezident krajiny Jose Mujica, ale po posunutí plánovaného príletu futbalovej hviezdy z medzinárodného terminálu odišiel. Na neďalekú leteckú vojenskú základňu sa musela presunúť aj približne tisícka priaznivcov s vlajkami a transparentmi na Suarezovu podporu.

Jeho priaznivci teraz plánujú zahltiť a znefunkčniť facebookovú stránku FIFA, ktorá podľa nich svojim verdiktom potvrdila, že uprednostňuje iné tímy. Takisto spisujú petíciu na zrušenie Suarezovho trestu, zatiaľ sa pod ňu podpísalo 100-tisíc signatárov. 


MONTEVIDEO/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.