Šport

Lídrom Sky Froome, Wiggins zostáva doma

Christopher Froome víťazom 100. ročníka Tour de France - 6
Zdroj: SITA

V snahe o obhajobu titulu ho bude podporovať hlavne Porte.

Britský cyklistický tím Sky povedie na tohtoročnej Tour de France jej vlaňajší víťaz Christopher Froome. Sky však bude útočiť na víťazný hetrik bez Bradleyho Wigginsa, ktorý na podujatí triumfoval v roku 2012.

Zdroj: SITA

Wiggins o rozhodnutí vedel už dlhšie. Už pred časom avizoval, že lídrom stajne bude Froome a on v takom prípade štartovať nebude.

Štvornásobný olympijský víťaz nedokončil nedávne preteky Okolo Švajčiarska, kde mal zdravotné problémy a zaplietol sa aj do hromadného pádu. Vo štvrtok Wiggins vyhral časovku na domácom šampionáte v Newporte. "Neviem, či tu ešte niekedy budem štartovať. Preto ma úspech veľmi teší," povedal po triumfe 34-ročný Brit.

Frooma tak budú v snahe o obhajobu titulu podporovať hlavne Austrálčan Richie Porte a Rakúšan Bernard Eisel. "Sky sa vo Francúzsku pokúsi o tretie víťazstvo za sebou, z toho druhé v rade pre Christophera Frooma. Chris je výnimočný líder a skvelý pretekár. Tento rok sme sa rozhodli štartovať bez Bradleyho Wigginsa. Šampión Tour 2012 je však stále dôležitou súčasťou tímu a má veľkú zásluhu na našom úspechu," uviedol šéftréner stajne Sky Dave Brailsford.

Okrem Frooma, Porteho a Eisela budú tím na podujatí tvoriť aj Brit Geraint Thomas, Ukrajinec Vasil Kirilenka, Američan Danny Pate a trojica Španielov Mikel Nieve, David Lopez a Xabier Zandio. 

Tour de France 2014 sa začína 5. júla v anglickom Leedsi, na európsky kontinent sa cyklisti presunú o tri dni neskôr.

LONDÝN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.