Chiellini o Suarezovi: "Trest od FIFA je prehnaný"

Giorgio Chiellini ukazuje rozhodcovi odtlačok Suárezových zubov.
Giorgio Chiellini ukazuje rozhodcovi odtlačok Suárezových zubov. Zdroj: SITA

Prečítajte si, čo o treste napísali svetové médiá.

Trest, ktorý Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) udelila uruguajskému útočníkovi Luisovi Suarezovi, je prehnaný. Tvrdí to samotná obeť incidentu, taliansky obranca Giorgio Chiellini, do ktorého ramena sa kontroverzný Juhoameričan v utorkovom rozhodujúcom dueli D-skupiny MS zahryzol.

Zdroj: SITA

Suarez sa previnil tesne pred víťazným gólom svojho krajana Diega Godina v 81. minúte. Incident si hlavný rozhodca nevšimol, ale uruguajského strelca usvedčili televízne kamery. Suarez dostal od disciplinárnej komisie FIFA za uhryznutie súpera rekordný trest na deväť zápasov, suspendáciu na štyri mesiace v akejkoľvek spojitosti s futbalovou činnosťou a pokutu 100-tisíc švajčiarskych frankov (cca 82 210 eur).

Necíti voči Suarezovi žiaden hnev

"V mojom vnútri nie sú žiadne pocity radosti, pomsty či hnevu voči Suarezovi za incident, ktorý sa stal na ihrisku. Zostáva vo mne iba hnev a sklamanie z výsledku zápasu a nášho vypadnutia," uviedol stopér Juventusu Turín na svojej oficiálnej webstránke.

Taliansky reprezentant, ktorý po zahryznutí ukazoval rozhodcovi odtlačky Suarezových zubov na svojom ramene, dokonca prejavil ľútosť smerom k Uruguajčanovi. "V tomto momente smerujú moje jediné myšlienky k Luisovi a jeho rodine, pretože čelia veľmi náročnému obdobiu. Vždy som jednoznačne podporoval disciplinárne verdikty kompetentných orgánov, no v tomto prípade si myslím, že navrhnutý trest je prehnaný. Dúfam, že mu ho zmiernia. Snáď bude môcť aspoň podporovať spoluhráčov počas zápasov, pretože takýto trest je pre hráča skutočne ubíjajúcim," myslí si Chiellini.

Zdroj: SITA

Mexický rozhodca Rodriguez si incident nevšimol a hráča v zápase nepotrestal. Učinila tak však FIFA, ktorá udelila Suarezovi rekordný štvormesačný trest. Kanonier Liverpoolu tak nebude môcť pomôcť svojmu tímu ani v sobotňajšom osemfinálovom súboji na MS proti Kolumbii. Taliani, majstri sveta z roku 2006 a finalisti EURO 2012, po prehre 0:1 s Uruguajom prekvapujúco skončili svoje účinkovanie na šampionáte už v základnej skupine.

Ohlasy médií

La Republica (Urug.): "Ukrižovaný Suarez. FIFA vyhodila útočníka z turnaja. Rozhodnutím za zeleným stolom nás oslabili na turnaji."

El Observador (Urug.): "Šok na futbalovom šampionáte. Najtvrdší trest v histórii MS ukončil turnaj pre Suareza. Dal sa dokopy po operácii, sám dvoma gólmi zdolal Anglicko. Trpký koniec."

El Pais (Urug): "Ľudia trpia spolu so Suarezom. Ale svorne stoja za svojím útočníkom. Krajina už dlho nebola šokovaná tak, ako po rozhodnutí FIFA."

El Pais (Šp.): "Pokrytecké, populistické a zbabelé rozhodnutie FIFA. Rozhodli tí, čo po úplatkárskej afére už dávno stratili dôveryhodnosť a morálnu autoritu. Suarez si trest rozhodne zaslúžil, ale tento verdikt je prehnaný."

El Mundo (Šp.): "Ak považujete Suareza za opakovaného vinníka, štvormesačný dištanc je príliš jemný trest. Podpora spoluhráčov z národného tímu bola pekná, ale mala nádych patriotizmu. Vyhlásiť, že na jeho správanie neexistujú dôkazy, je neskutočné. Video ho usvedčuje. Je dobré, že tentoraz ho aj skutočne potrestali."

Marca (Šp.): "FIFA urobila zo Suareza exemplárny prípad. Uložila mu najtvrdší trest v histórii svetových šampionátov."

L'Equipe (Fr.): "Suarez hryzie svojich súperov už dlhší čas, konečne si to niekto uvedomil."

Tages-Anzeiger (Švajč.): "Dovolenka až do októbra. Kontroverzné rozhodnutie FIFA, pretože v tomto prípade utrpí aj klub. Uvidíme, aké dôsledky bude mať toto rozhodnutie v budúcnosti."

Neue Zürcher Zeitung (Švajč.): "Historické rozhodnutie FIFA, tvrdosť trestu všetkých prekvapila. Skoro ako v Starom zákone: Oko za oko. V Suarezovom prípade skôr povedané ucho za ucho..."

De Telegraaf (Hol.): "Nič iné ako trest. Suarez je psychopat, jeho konanie je hanbou. Zbabelé rozhodnutie pre zbabelca."

Dagens Nyheter (Švéd.): "Trest je príliš tvrdý. Ani to nebolo zranenie, Chiellini mohol bez problémov pokračovať. Za oveľa horšie zákroky sa niekedy nedá ani karta. Suarez však urobil dve chyby. Tou druhou bolo, že sa za svoj skrat ihneď neospravedlnil."

Politiken (Švéd.): "Trest je pohromou pre hráča, národný tím a celý turnaj. Svetový šampionát prišiel o jedného z najlepších hráčov. A to ešte pred časom sa oňho trhali všetky veľkokluby."

MF Dnes (ČR): "Uruguaj zúri, obviňuje všetkých naokolo z konšpirácie, a najmä Európu. Trest pre Suareza rozvíril v juhoamerickej krajine búrku nevôle".

Standart (Bul.): "Kanibal mimo hry na štyri mesiace."

Times of India (India): "FIFA rozhodnutím zahryzla do Suareza."

RIO DE JANEIRO/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.