Šport

Mikúšova kariéra pokračuje vo Fínsku

Tomáš Mikúš
Zdroj: SITA

Hrať bude v druholigovom Hokki Kajaani.

Kariéra slovenského hokejistu Tomáša Mikúša bude pokračovať vo fínskom klube Hokki Kajaani. S druholigovým účastníkom sa talentovaný útočník, ktorý v uplynulej sezóne obliekal aj dres Slovana Bratislava v KHL, dohodol na ročnom kontrakte.

Do tímu v "krajine tisích jazier" si ho vybral tréner Jari Laukkanen. "V mojom mužstve majú talentovaní mladí hokejisti veľký priestor. Je to veľmi dobrý hráč v situácii 1 na 1 s kvalitnou strelou zápästím," poznamenal Laukkanen na oficiálnom webe fínskeho druholigistu. Keďže Hokki Kajaani spolupracuje už dlhšiu dobu s aktuálnym majstrom Kärpätom Oulu, Mikúš tak môže nahliadnuť aj do najvyššej súťaže - Liigy. 

Dvadsaťročný útočník hokejovo vyrástol v Skalici. Na Záhorí sa v sezóne 2010/2011 prepracoval aj do A-tímu, následne "pendloval" v extralige medzi ním a reprezentačným výberom do 20 rokov. S dvadsiatkou sa zúčastnil aj na MS hráčov tejto vekovej kategórie na prelome rokov 2012/2013 v ruskej Ufe. V drese Slovana Bratislava odohral počas dvoch sezón v KHL dovedna 67 zápasov s bilanciou 4 góly a 5 asistencií.

KAJAANI/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.