Vo Francúzsku vyhlásili majstra po 28. kole Ligue 1

Ligue 1 predčasne ukončili 28. apríla, vo Francúzsku odohrali 28 kôl.

Futbalisti Paríža St. Germain sa stali majstrom francúzskej ligy v sezóne 2019/2020. Vo štvrtok popoludní to oficiálne potvrdilo vedenie Ligue 1.

Ako prvý o tomto verdikte informoval zástupca šéfredaktora denníka L'Équipe Joel Domenighetti na sociálnej sieti Twitter. Oficiálne potvrdenie nasledovalo riadiaci orgán súťaže (LFP).

Ligue 1 predčasne ukončili 28. apríla, vo Francúzsku odohrali 28 kôl. Podľa poradia v tabuľke budú hrať Parížania v Lige majstrov spolu s Marseille a Rennes, v Európskej lige sa predstavia Lille a Reims. Do nižšej súťaže zostúpili Amiens a Toulouse.

Medzi elitou sa v budúcej sezóne predstavia Lorient a Lens. Šťastie malo Nimes, ktoré skončilo tretie od konca a za normálnych okolností by bojovalo v baráži. Tú ale zrušili.
Pre PSG je to deviaty titul v klubovej histórii, čím sa vyrovnal Olympique Marseille. O jeden titul viac má rekordér AS Saint-Étienne. Najlepšími strelcami sa stali útočník PSG Kylian Mbappe spolu s útočníkom AS Monaco Wissamom Ben Yedderom s 18 gólmi.

Francúzi sa o predčasnom konci prerušeného ročníka dozvedeli v utorok, keď premiér Édouard Philippe oznámil, že nebude možné až do konca augusta usporiadať veľké športové podujatia, hoci aj bez divákov. Informovala agentúra AFP.

PARÍŽ/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti