Augustový olympijský kvalifikačný turnaj v Bratislave IIHF odložila

Craig Ramsey.
Craig Ramsey. Zdroj: FOTO TASR - Martin Baumann

Slováci si postup na ZOH 2022 musia vybojovať na turnaji záverečného kola kvalifikácie, ktorý sa mal pôvodne uskutočniť 27.-30. augusta 2020.

Augustový olympijský kvalifikačný turnaj v Bratislave, na ktorom mali slovenskí hokejisti zabojovať o miestenku na ZOH 2022, sa uskutoční o rok neskôr. Informovala o tom Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) po stredajšom zasadnutí Rady IIHF.

IIHF oznámila hostiteľským krajinám, že kvalifikácia na ZOH 2022 v Pekingu sa presúva na rok 2021. Dôvodom je stále neistá situácia v Európe, ktorá je spôsobená šírením koronavírusu. Olympijská kvalifikácia sa presúva na termín 26.-29. august 2021. Rozhodnutie podlieha ešte schváleniu exekutívy Medzinárodného olympijského výboru (MOV).

"Zatiaľ sme neboli v žiadnej fáze prípravy, pretože sme čakali na rozhodnutie IIHF. Pre nás je toto lepšia možnosť, pretože hrozilo, že sa bude hrať bez divákov. Tým, že sa kvalifikácia odloží, budeme mať viac času na prípravu a je väčšia šanca, že tam budú aj diváci," reagoval na rozhodnutie IIHF prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav Šatan.

Slováci si postup na ZOH 2022 musia vybojovať na turnaji záverečného kola kvalifikácie, ktorý sa mal pôvodne uskutočniť 27.-30. augusta 2020. Ich súpermi sú Bielorusi, Rakúšania a Poliaci, pričom na zimnú olympiádu postúpi len víťaz. Miestom konania zostáva aj pre budúci rok Bratislava.

Isté však nie je, kto povedie slovenský tím. Súčasnému reprezentačnému trénerovi Craigovi Ramsaymu mal kontrakt vypršať na konci augusta 2020, teda po skončení olympijskej kvalifikácie v pôvodnom termíne. To, že sa na slovenskej striedačke predstaví, je však stále možné. "S Craigom sme zatiaľ dohodnutí tak, že jeho kontrakt je zamrazený. Keď budeme vedieť, aký je ďalší program národného tímu a aké sú ďalšie akcie, tak sa budeme rozprávať, ako ho znova aktivovať. Zatiaľ je to čerstvá správa a nemali sme čas to riešiť," povedal Šatan pre hockeyslovakia.sk.

Hostiteľskými krajinami ďalších dvoch kvalifikačných skupín sú Lotyšsko a Nórsko.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.