Letecká spoločnosť poriadne nahnevala mexických fanúšikov

Sklamaní mexickí fanúšikovia po prehre s Holandskom
Sklamaní mexickí fanúšikovia po prehre s Holandskom

Holandská letecká tentoraz prestrelila a pohnevala si mexickú klientelu.

Hneď po nedeľňajšom víťazstve Holandska nad Mexikom 2:1 zverejnila holandská letecká spoločnosť na svojom účte na sociálnej sieti Twitter pozdrav "Adios Amigos!" Pri svetelnom nápise Odlety bol aj piktogramom Mexičana s typickým sombrerom a dlhými fúzmi.


Kreatívny marketingový ťah sa okamžite rozšíril na sieti a vyvolal negatívne mexické reakcie. Známy herec Gael García Bernal si neodpustil nadávky a dvom miliónom svojich fanúšikov sa na Twitteri zaprisahal, že nikdy viac nebude letieť s KLM. Aerolínie následne odkaz stiahli a verejne sa ospravedlnili.

"Úprimne vyznávame športový duch a ponúkame hlboké ospravedlnenie všetkým, ktorých sa komentár dotkol," uviedol generálny riaditeľ severoamerickej divízie KLM Marnix Fruitema.

"Mal by to byť iba vtip," povedala hovorkyňa spoločnosti KLM Lisette Ebeling Koning pre agentúru AP. Dodala, že nebolo žiadnym úmyslom spoločnosti uraziť Mexičanov. Spoločnosť sa teraz bojí, že príde o zákazníkov, ktorí lietajú dennou linkou na trase Mexico City a Amsterdam.

SITA, AP

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti