Robben sa priznal, že filmoval

Arjen Robben sa teší po druhom góle Holandska do brány Čile.
Arjen Robben sa teší po druhom góle Holandska do brány Čile. Zdroj: SITA

Zápas rozhodla penalta.

Holandský futbalista Arjen Robben sa prekvapujúco priznal k filmovaniu počas osemfinále majstrovstiev sveta proti Mexiku. No vraj sa tak nestalo v závere stretnutia, keď rozhodca odpískal "penaltu", ale skôr.

"V závere zápasu to bola penalta, bol som faulovaný. Zároveň sa však musím ospravedlniť za prvý polčas, keď som filmoval a nemal som to robiť. Bolo to hlúpe, stupídne. Niekedy očakávate, že vás faulujú a potom súper v poslednej chvíli stiahne nohu," tvrdil v rozhovore pre holandskú televíziu NOS Robben.

Robben spadol v pokutovom území po súboji s Hectorom Morenom v závere prvého polčasu. Na zemi bol i krátko pred vyrovnávajúcim gólom Wesleyho Sneijdera.

Zvalil sa aj pred penaltou Zatiaľ čo Robben tvrdí, že jedenástaka bola oprávnená, mexický tréner Miguel Herrera má podľa očakávania iný názor. Aj videozáznam ukazuje, že obranca Rafael Marquéz síce jemne zasiahol Robbenovu nohu, ale Holanďan by nespadol, ak by sa sám nevrhol na trávnik.

"Robben filmoval trikrát. Už po prvom predstieraní ho mal rozhodca napomínať a po druhom poslať pod sprchy," vyhlásil tréner Herrera.

Nepostrestajú hoRobben sa nemusí báť žiadnych sankcií od disciplinárky FIFA ani potom, ako sa priznal, že v osemfinálovom súboji MS v Brazílii proti Mexiku simuloval penaltu, informovala agentúra DPA.

Hovorkyňa FIFA Delia Fischerová k téme povedala, že FIFA rieši iba "vážne ovplyvnenia" a "žiadna žltá karta nebude Robbenovi udelená retroaktívne": "My žiadame hráčov, aby vystupovali v hre v duchu fair play. Je na rozhodcoch, aby viedli zápas.


RIO DE JANEIRO/ SITA, TASR, TVNOVINY.sk, mg

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti