Konečne! Suarez sa ospravedlnil Chiellinimu

Ospravedlnenie.jpg

Urobil tak na sociálnej sieti Twitter.

Uruguajský útočník Luis Suarez sa ospravedlnil Talianovi Giorgiovi Chiellinimu aj celej svetovej futbalovej rodine, za incident v zápase MS Uruguaj - Taliansko. Za pohryznutie protihráča mu FIFA vymerala rekordný trest na deväť zápasov, suspendáciu na štyri mesiace v akejkoľvek spojitosti s futbalovou činnosťou a pokutu 100-tisíc švajčiarskych frankov (cca (82 210 eur).

Kanonier FC Liverpool zverejnil ospravedlnenie na sociálnej sieti. "Hlboko ľutujem, čo sa stalo. Ospravedlňujem sa Giorgiovi Chiellini a celej futbalovej rodine a prisahám, že sa už nikdy nedopustím žiadneho podobného incidentu," uviedol Suarez. Sám Chiellini označil trest od FIFA za prehnaný.

Dvadsaťsedemročný Suarez sa previnil tesne pred víťazným gólom svojho krajana Diega Godina v 81. minúte. Incident si hlavný rozhodca Rodriguez z Mexika nevšimol, ale uruguajského strelca usvedčili televízne kamery. Štvornásobní majstri sveta a finalisti EURO 2012 po prehre 0:1 s Uruguajom prekvapujúco skončili svoje účinkovanie na šampionáte už v základnej skupine.

Zdroj: footyroom.com

Suarez pôvodne poprel, že Taliana pohrýzol. S odstupom niekoľkých dní už konečne všetko priznal a uviedol, že svoj čin ľutuje. "Po niekoľkých dňoch, keď som bol doma so svojou rodinou, som mal príležitosť zhodnotiť a premyslieť si v pokoji, čo sa stalo v zápase Taliansko - Uruguaj 24. júna," napísal Suarez.

V minulosti už Suarez dvakrát pohrýzol súpera. V roku 2013 sa v zápase Premier League "zakusol" do obrancu Chelsea Londýn Branislava Ivanoviča, za čo dostal desaťzápasový dištanc. V roku 2010 počas pôsobenia v Ajaxe Amsterdam pohrýzol protihráča z PSV Eindhoven Otmana Bakkala a odsedel si za to sedem zápasov.

MONTE VIDEO/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.