Šport

Kopecký sa bude asi sťahovať

Tomáš Kopecký (Florida Panthers) v zápase proti  Chicago Blackhawks
Zdroj: SITA

Florida len tak ľahko nepustí.

Hokejový útočník Tomáš Kopecký sa možno bude sťahovať, aj keď Florida Panthers ho ľahko nepustí. Generálny manažér Winnipegu Jets Kevin Cheveldayoff si vyhliadol 32-ročného odchovanca ako možnú posilu a angažovať by ho chcel už počas úvodných hodín otvoreného trhu s hráčmi v NHL. 

Zdroj: SITA

Kopecký má ešte rok platný kontrakt s Panthers a Jets musia ponúknuť adekvátnu protihodnotu, ak ho chcú získať. Na Floride majú problém s pravými krídelníkmi, okrem Kopeckého je pod zmluvou z hráčov, ktorí vedia hrať na tomto poste, už len Brad Boyes. Winnipeg má okrem Kopeckého vyhliadnutých aj obrancu Johnnyho Boychuka a krídelníka Michaela Grabnera.

Vicemajster sveta 2012 Kopecký je hráčom Floridy Panthers od sezóny 2011/2012, v poslednom ročníku vinou zranení nastúpil v NHL na 49 stretnutí, v ktorých strelil štyri góly a pridal osem asistencií. V lige debutoval v ročníku 2005/2006, odvtedy nastúpil na 514 stretnutí základnej časti s bilanciou 66+100. S Detroitom v roku 2008 a Chicagom o dva roky neskôr získal Stanleyho pohár. Informácie zverejnili denníky Winnipeg Sun a SunSentinel.

WINNIPEG/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.