Šport

Mladý Trenčan dokázal to, čo sa nepodarilo žiadnemu Slovákovi

Bedmintonový reprezentant Matej Hliničan
Zdroj: starsforstars.eu

V svetovom rebríčku postúpil o 114. miest.

Bedmintonový reprezentant Matej Hliničan sa vo svetovom rebríčku zlepšil o 114 miest. Talentovaný bedmintonista sa vďaka úspechom na troch turnajoch v Afrike (Nigéria, Keňa, Maurícius) posunul na aktuálnu 190. priečku, čo sa v jeho veku nepodarilo medzi mužmi žiadnemu krajanovi.

Zdroj: starsforstars.eu

"Pred pár rokmi som bral bedminton ako zábavu. Ani som len netušil, že niekedy budem hrať turnaje po celom svete, trénovať v Dánsku, v Prahe a budem súčasťou profesionálneho projektu Stars for Stars, ktorý ma podporuje. A ešte k tomu byť aj slovenská mužská jednotka podľa rebríčka SZBe v devätnástich rokoch. Je to vynikajúci pocit, no nesmiem zaspať na vavrínoch, treba konečne posunúť slovenský bedminton na vyššiu úroveň,“ povedal Hliničan pre web starsforstars.eu. Rodák z Trenčína odohrá najbližší turnaj - Slovak Open - v auguste, v septembri ho čaká podujatie v Guatemale.

Slovenskou jednotkou v renkingu BWF zostáva Jarolím Vícen, ktorý zaznamenal vzostup na 123. pozíciu. V kategórii žien je Jana Čižnárová 148. a Martine Repiskej patrí 173. post.

Tím Rio, v ktorom doteraz figurovali len Jarolím Vícen s Janou Čižnárovou, sa rozšíril o nové mená. Skvelými výsledkami a prienikom do druhej stovky svetového poradia sa doň dostali aj Matej Hliničan a Martina Repiská.

V júli čaká na reprezentantov SR tvrdá letná príprava. Jarolím Vícen si však odskočí na turnaj do USA a Ruska.

 

BRATISLAVA/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.