Za góly vysadia stromy

Gól Paula Pogbu proti Nigérii.
Zdroj: SITA

Stav duelu Stromy - Salvador 27 775:0.

Najviac gólov na futbalových MS v Brazílii padá v meste Salvador de Bahia na štadióne Fonte Nova. Pikantné na tomto fakte je, že ešte pred šampionátom tamojšia vláda oznámila, že za každý gól v meste vysadí 1111 stromov. Momentálne sa tak musia postarať o výsadbu 27.775 stromov, pričom sa na miestnom novom štadióne odohrá ešte jeden štvrťfinálový súboj Holandsko - Kostarika.

Zdroj: SITA


Už po zápasoch v skupinách sa však pre veľký počet gólov miestna vláda dostala do prekérnej situácie, keďže jej na tento ambiciózny plán začali chýbať finančné prostriedky. Začala preto urgentne zháňať sponzorov.

V utorňajšom osemfinále medzi Belgickom a USA padli v Salvadore ďalšie tri góly, keď "červení diabli" vyhrali 2:1 po predĺžení. Pritom ich mohlo byť oveľa viac, keďže Belgičania na bránu skvele chytajúceho Tima Howarda vyslali spolu 22 striel a mali množstvo čistých gólových šancí.

Doteraz tak padlo v aréne Fonte Nova 24 gólov, ale organizátori tento počet ešte navŕšili o zásah Francúza Karima Benzemu sekundu po odpískaní konca duelu so Švajčiarskom. Strelci sa zaskveli v súbojoch Holandsko - Španielsko 5:1, Nemecko - Portugalsko 4:0, Francúzsko - Švajčiarsko 5:2, Bosna a Hercegovina - Irán 3:1 a Belgicko - USA 2:1 pp.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.