Budúcu sezónu v Tipsport lige nikto nevypadne, kluby žiadajú príspevok od štátu a SZĽH

RJIGQWAFHVXG-high_1080p.mp4
Zdroj: TASR

Víťaz 1. ligy by mal priamo postúpiť medzi elitu.

V hokejovej sezóne Tipsport Ligy 2020/2021 nikto nezostúpi. Zástupcovia klubov najvyššej slovenskej súťaže o tom rozhodli na piatkovej schôdzi v Banskej Bystrici. Zároveň odporučili ligovej rade SZĽH, aby si víťaz nasledujúceho ročníka 1. ligy vybojoval priamu účasť medzi elitou.

"Máme pripravenú ponuku pre prvú ligu, že iba v nasledujúcej sezóne z Tipsport Ligy nevypadne žiadny tím a umožníme víťazovi prvej ligy priamy postup," vyhlásil člen Ligovej rady SZĽH pre Tipsport Ligu a zároveň šéf Pro-Hokeja Richard Lintner s tým, že prebiehajú rokovania aj o účasti maďarského klubu DVTK Miškovec v najvyššej slovenskej súťaži v nasledujúcej sezóne: "Rokovania s Maďarským hokejovým zväzom sú veľmi aktívne. Veríme, že výsledok bude pozitívny a privítame DVTK v budúcej sezóne ako dvanásteho účastníka."

Kluby žiadajú diskusiu s vládou

Zástupcovia klubov v najvyššej hokejovej súťaži sa zhodli aj na výzve adresovanej predstaviteľom vlády SR. Domnievajú sa, že finančná pomoc na pokrytie strát v súvislosti s pandémiou koronavírusu by mala smerovať nielen podnikateľom, ale aj športovým organizáciám.

"Vyzývame k diskusii zástupcov vlády. Chceme si s nimi sadnúť za rokovací stôl a hovoriť o možnostiach pomoci tak, aby najvyššia hokejová súťaž na Slovensku mohla na jeseň odštartovať čo možno v najzdravšej kondícii. Pomoc zo strany vlády má smerovať nielen podnikateľskému prostrediu, ale aj športovému. Preto je dôležité, aby diskusia začala čím skôr a aby boli kroky adresnejšie k profesionálnemu športu, pretože ten bol opatreniami proti pandémii koronavírusu veľmi silno zasiahnutý. Klubom bolo znemožnené naplniť svoj obchodný a podnikateľský zámer," dodal Lintner.

V polovici mája oznámil riaditeľ spoločnosti Pro-Hokej Richard Lintner, že všetky kluby TL dostanú od Pro-Hokeja finančnú čiastku presahujúcu sumy z predchádzajúcich sezón. V piatok sa kluby dohodli na tom, že kompenzáciu budú žiadať aj od štátu a SZĽH.

Sezóna 2020/2021, ktorú spestrí aj ligový Superpohár, by sa mala začať na Slovensku začiatkom októbra, ale s obmedzením počtu divákov na štadiónoch.

Vláda rozhodla, že na športovom podujatí môže byť od júla maximálne tisíc ľudí, čo považujú kluby za likvidačné. Marketingový riaditeľ bratislavského Slovana Milan Vajda uviedol: "Celý hokej je postavený na príjmoch od divákov. Pre Slovan Bratislava by malo obmedzenie maximálneho počtu tisíc ľudí na štadióne veľké následky, pretože hráme vo veľkej hale, rovnako tak aj Košice, a platíme komerčný nájom za každú jednotku ľadu. Poznáme dlhodobý priemer návštevnosti a vieme si teda vypočítať, s akou percentuálnou návštevnosťou štadióna môžeme vstúpiť do novej sezóny. Je to niekde medzi 30 a 50 percentami, kedy by sme to vedeli ako tak ustáť."

Hokejovú TL pre pandémiu koronavírusu predčasne ukončili v marci, pričom titul najprv udelili Banskej Bystrici. Slovenský zväz ľadového hokeja však po rozhodnutí výkonného výboru zrušil rozhodnutie Ligovej rady a titul "baranom" odňal.


BANSKÁ BYSTRICA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti