Kristína Schmiedlová má wimbledonské víťazstvo na dosah

Kristína Schmiedlová
Zdroj: TASR

Napodobnila staršiu sestru, ktorá bola vo finále Roland Garros.

Tenistka Kristína Schmiedlová sa prebojovala do finále juniorskej dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Členka NTC si v semifinále ako nasadená osmička poradila s Rumunkou Elenou Gabrielou Ruseovou po trojsetovej bitke 4:6, 6:3, 6:4. Napodobnila tak svoju staršiu sestru Annu Karolínu Schmiedlovú, ktorá bola pred dvomi rokmi vo finále juniorky na Roland Garros v Paríži.

Kristína Schmiedlová sa v prípade nedeľňajšieho triumfu nad Lotyškou Jelenou Ostapenkovou môže stať po Kristíne Kučovej druhou slovenskou juniorkou v ére samostatnosti, ktorá získa singlový titul na podujatí veľkej štvorky. Mladšej zo sestre Kučových sa to podarilo na US Open 2007. Medzi juniormi vybojoval grandslamový titul vo dvojhre Martin Kližan - v roku 2006 na Roland Garros.

Generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška mal z postupu Kristíny Schmiedlovej do finále veľkú radosť. "Veľmi sa z toho teším, je to fantastický úspech. Už počas Roland Garros, keď som sa rozprával s jej trénerom v NTC Ľubomírom Kurhajcom, som tvrdil, že na Wimbledone by Kika mohla preraziť. Má servis svetovej úrovne a tráva jej sedí. Má veľkú šancu získať grandslamový titul v juniorskej dvojhre. Verím, že vo finále odplatí Ostapenkovej prehru z nedávneho finále turnaja v Roehamptone," povedal pre TASR Moška.

dvojhra, juniorky - semifinále:

Kristína SCHMIEDLOVÁ (8-SR) - Elena Gabriela Ruseová (Rum.) 4:6, 6:3, 6:4

WIMBLEDON/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Wimbledon 2014

Dôležité udalosti