Za transparent dostal Slovan od futbalového zväzu pokutu 3000 eur

19 ZA Zasahy do prirody.transfer_tvnoviny.mp4
Zdroj: TASR/ Martin Baumann

Ďalších 500 eur musí klub zaplatiť za vulgárne pokriky.

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (SFZ) udelila viacero trestov. Fortunaligový klub FC Nitra dostal trest uzatvorenia troch sektorov tribúny za rasistické správanie jeho fanúšikov v zápase 4. kola nadstavby v skupine o udržanie s FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa.

Terčom bučania sa stal hosťujúci stredopoliar tmavej pleti Alieu Fadera z Gambie. Klub sa po incidente ospravedlnil a odsúdil rasistické prejavy svojich fanúšikov.

Trest uzavretia niektorých sektorov štadióna sa týka piatkovej odvety baráže o udržanie vo Fortuna lige pod Zoborom s Dubnicou. Prvý duel sa skončil remízou 0:0.

DK okrem iného tiež udelila finančné pokuty ďalším klubom. Spartak Trnava za hrubé nešportové správanie sa divákov (vulgárne pokriky, hrubé urážky a použitie pyrotechniky) a nedostatočnú usporiadateľskú službu počas semifinálovej baráže o účasť vo FL s AS Trenčín musí zaplatiť 1500 eur.

Ten istý klub za hrubé nešportové správanie sa divákov (vulgárne pokriky a hrubé urážky) počas stretnutia 5. kola nadstavby FL o titul na pôde ŠK Slovan Bratislava musí zaplatiť ďalších 1500 eur.

ŠK Slovan Bratislava za vulgárne pokriky a hrubé urážky, resp. za vyvesenie provokatívneho transparentu v sektore C počas stretnutia 4. kola nadstavby FL o titul s MFK Zemplín Michalovce a za vulgárne pokriky, hrubé urážky a použitie pyrotechniky a nedostatočnú usporiadateľskú službu počas derby s Trnavou dostal finančnú pokutu 3000 eur.

Ďalších 500 eur musí Slovan zaplatiť za vulgárne pokriky, hrubé urážky SFZ a trénera hostí počas finále Slovenského pohára - Slovnaft cupu s MFK Ružomberok. O trestoch informovala piatková úradná správa SFZ č. 53.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti