Mladého futbalistu počas rozcvičky zasiahol blesk. O pár týždňov nastúpil na zápas

2307_Telerano_23_07_P20_St_06_00_uni.mp4
Zdroj: YouTube / RTÉ News

K mladíkovi bežal aj tréner Anton Basov, ktorý futbalistu otočil a zistil, že predok dresu mal spálený.

Hrôzostrašný moment. Iba šestnásťročného ruského futbalistu zasiahol blesk počas predzápasovej rozcvičky. Brankár mládežníckeho tímu FC Znamya Truda Ivan Zaborovsky po zásahu spadol na zem, kde zostal nehybne ležať, píše Mirror.

Incident sa odohral na moskovskom štadióne, keď sa mladý futbalista sám rozohrával pred svojou bránkou. Miestom, kde futbalista stál, zrazu na stotinu sekundy preblesklo svetlo. Ostatní hráči si nehybné telo brankára ležiaceho tvárou nadol na spálenom trávniku, všimli až po chvíli.

K mladíkovi bežal aj tréner Anton Basov, ktorý futbalistu otočil a zistil, že predok dresu mal spálený. Hráčovi poskytol prvú pomoc a privolaná záchranka ho previezla do nemocnice, kde ho uviedli do umelého spánku.

Zaborovskeho stav sa neskôr začal zlepšovať natoľko, že o necelé tri týždne sa vrátil na ihrisko. „Nedalo sa mi dobre dýchať, ale to je asi tak všetko,“ uviedol futbalista. „Teraz sa to zlepšuje a všetko je tak ako predtým,“ dodal.

Jediná vec, ktorá mu pripomína nepríjemný zážitok, je popálenie na hrudi v mieste, kde mal počas zásahu bleskom retiazku.

Zdroj: Profimedia.sk

MOSKVA/tvnoviny.sk, lm

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti