Šport

Odstúpil jeden z favoritov TdF, v tíme ho nahradí asi Kwiatkowski

Britský cyklista Mark Cavendish leží na zemi po páde na poslednom kilometri prvej etapy TdF.
Zdroj: TASR

Mark Cavendish škaredo včera spadol.

Zranený britský cyklista Mark Cavendish po páde v 1. etape ukončil svoje účinkovanie na prestížnych pretekoch Tour de France. "Na štart druhej etapy v Yorku nenastúpi," citovala agentúra APA vyhlásenie jeho tímu Omega Pharma-Quickstep. "Jeho štart nie je možný," potvrdil informáciu manažér stajne Patrick Lefevere.

Zdroj: TASR

Bývalý majster sveta a 25-násobný etapový víťaz Tour spadol bez cudzieho zavinenia v sobotu asi 250 m pred cieľom v Harrogate vo vysokej rýchlosti a vykĺbil si rameno.

Favorit na triumf v prvej etape, ktorý sa v rodnom meste matky snažil získať žltý dres, kolidoval v záverečnom špurte s Austrálčanom Simonom Gerransom a spadol na pravé rameno. "Pokúsil som sa nájsť medzeru, ale žiadna tam nebola. Gerransovi sa ospravedlním," povedal Cavendish v cieli. Lídrom tímu Omega Pharma-Quickstep sa teraz s najväčšou pravdepodobnosťou stane Poliak Michal Kwiatkowski.

Zdroj: SITA

"Je to sklamanie. Dúfal som v žltý dres. Po páde na zemi som vedel, že niečo nie je v poriadku. Moje rameno bolo v takej polohe, v akej byť nemalo. Bol som trochu optimista, dúfal, že to bude iba opuch a ráno budem v poriadku. Žiaľ, nie je možné pokračovať. Som deprimovaný," povedal Cavendish v nedeľu ráno novinárom a dodal, že podstúpi ďalšie vyšetrenia, ktoré majú ukázať, či je nutná operácia potrhaných väzov v ramene.

Slovenskému cyklistovi Petrovi Saganovi tak odpadol jeden z konkurentov v boji o zelený dres pre víťaza bodovacej súťaže. Jazdec stajne Cannondale má šancu získať druhú najcennejšiu trofej už tretíkrát v rade a zaradiť sa medzi legendy Tour.

Víťazom úvodnej etapy 101. ročníka Tour de France sa stal Nemec Marcel Kittel, ktorý v záverečnom špurte predbehol Sagana. Slovák skončil na 2. mieste a získal biely dr

YORK/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.