Šport

Aj dnes bol Sagan fantastický! V zelenom vedie bodovaciu súťaž

Peter Sagan po 2. etape TdF v Británii
Zdroj: TASR

Dnešná etapa York - Sheffield merala 201 km.

Taliansky cyklista Vincenzo Nibali triumfoval v druhej etape 101. ročníka Tour de France a obliekol sa do žltého dresu pre lídra pretekov. Jazdec tímu Astana dosiahol na 201-kilometrovej trati z Yorku do Sheffieldu čas 5:08:35 h. Slovenský cyklista Peter Sagan skončil na štvrtom mieste s dvojsekundovou stratou a zároveň sa dostal na čelo bodovacej súťaže (69 b) o zelené tričko.

Zdroj: TASR


V nedeľu na pretekárov čakala 201 kilometrov dlhá a náročná etapa z Yorku do Sheffieldu s deviatimi vrchárskymi prémiami, tromi štvrtej, piatimi tretej a jednou druhej kategórie. Na štart sa už nepostavil britský cyklista Mark Cavendish, ktorý v sobotu spadol vo vysokej rýchlosti a utrpel zranenie ramena.

Ako prvá sa odčlenila šestica, resp. sedmička jazdcov, ktorá zvyšovala svoj náskok. Na prvom stúpaní štvrtej kategórie sa podarilo bodovať Cyrilovi Lemoinovi. V pelotóne medzitým vznikla menšia kolízia, v ktorej sa ocitol i Marcel Kittel či Peter Velits.

Zdroj: SITA


Bez problémov sa však vrátili do hlavného balíka jazdcov. Na následnej rýchlostnej prémii sa najlepšie darilo Kadrimu, Peter Sagan získal päť bodov a zaútočil na zelený dres. Sagan sa na chvíľu ocitol aj mimo pelotónu, avšak po čase sa vrátil. Asi 60 kilometrov pred cieľom zostal vpredu už len Kadri. O ďalších 25 kilometrov sa vedúca skupinka pričlenila k hlavnému balíku.

Až do záveru sa na čele pohyboval aj Sagan, v posledných metroch mu však nestačili sily a cieľom prešiel štvrtý. Na posledných dvoch kilometroch zaútočil Vincenzo Nibali, ktorý dotiahol svoj únik do víťazného konca a na čele celkového poradia vystriedal Kittela.

"Fantastický deň, aj keď to bolo náročné, keďže bol protivietor. Posledný kilometer a pol bol naozaj dlhý. Určite nebude jednoduché udržať si žltý dres až do Paríža," skonštatoval Nibali. Druhý bol Greg van Avermaet a za ním Poliak Michal Kwiatkowski.

Zdroj: TASR


Sagan je v celkovej klasifikácii druhý s dvojsekundovou stratou na Nibaliho a okrem zeleného dresu mu patrí aj biele tričko pre najlepšieho pretekára do 25 rokov. Druhý slovenský zástupca Peter Velits skončil v nedeľu na 41. mieste a na rovnakej pozícii figuruje aj v celkovom poradí.
V pondelok je na programe 3. etapa z Cambridgu do Londýna (155 km).

Sagan: Bola to veľmi ťažká etapa''Vedel som, že dnes bude dobrá šanca, a tak som išiel pre čo najlepší výsledok. Bola to veľmi ťažká etapa, rovnako náročná technicky, obzvlášť v závere. Skončil som napokon štvrtý, čo nie je zlé, najmä preto, že keď som v malej skupine, každý sleduje a čaká na mňa a nik mi nedáva priestor na pohyb. Skúšal som zaútočiť, potom som nasledoval iných, ale vždy tam bol niekto pripravený dotiahnúť únik. Je to pre mňa stále ťažšie spraviť nejaký krok, či prekvapiť. Aj to je dôvod, prečo dnešný deň považujem za dobrý. A nakoniec, Nibali je môj priateľ, pretekali sme spolu pred dvoma rokmi a som rád, že zvíťazil,'' napísal na facebookovej stránke Sagan.


EN - Summary - Stage 2 (York > Sheffield) by tourdefrance

Výsledky 2. etapy (York - Sheffield, 201 km): 1. Vincenzo Nibali (Tal./Astana) 5:08:36 h,

2. Greg van Avermaet (Bel./BMC Racing) +2,

3. Michal Kwiatkowski (Poľ./Omega Pharma - Quick-Step),

4. Peter SAGAN (SR/Cannondale),

5. Tony Gallopin (Fr./Lotto),

6. Michael Albasini (Švajč./Orica),

7. Andrew Talansky (USA/Garmin),

8. Bauke Mollema (Hol./Belkin)

9. Tejay van Garderen (USA/BMC Racing),

10. Romain Bardet (Fr./AG2R)

Celkové poradie po 2. etapy:

1. Nibali 9:52:43 h,

2. SAGAN +2,


3. Avermaet,

4. Albasini,

5. Froome,

6. Mollema,

7. Van den Broeck,

8. Contador,

9. van Garderen,

10. Fuglsang...

41. Peter VELITS (SR/BMC Racing) +35 s

Bodovacia súťaž: 1. SAGAN 69,

2. Coquard 47,

3. Kittel 45,

4. Van Avermaet 31,

5. Nibali 30,

6. Navardauskas 30...

41. P. VELITS +35

SCHEFFIELD/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.